Adana HaberleriBölge Haberleri

10 aydır kılık değiştirerek kaçan hapishane firarisi İzmir’de yakalandı

12 sene önce Adana‘da cinayet işleyip cezaevine konulan; ancak 10 ay önce firar eden hükümlü, İzmir‘de düzenlenen operasyonla yakalandı.

2008 yılında Adana’da F.C.Ç isimli kişiyi öldüren ve cezaevine konulan A.İ.G, yaklaşık 10 ay önce cezaevinden firar etti. Kılık değiştirerek 10 ay her tarafında kaçmayı başaran A.İ.G., İzmir’in Menemen ilçesinde bulunan abisi V.G’nin evine gelerek burada konaklamaya başladı. Firari hükümlü A.İ.G’nin ağabeyinin evinde kalacağı bilgisine erişen İzmir İl Jandarma Komutanlığı ve Menemen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, adrese işlem düzenledi. Düzenlenen operasyonda ekipler, A.İ.G ve ağabeyi V.G’yi yakalayarak gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen A.İ.G’nin, buradaki işlemlerinin gerisinde bitmiş cezaevine konulacağı öğrenildi.

A.İ.G’nin, “bile bile adam öldürme” ve “mahkum ve tutuklunun kaçması” suçlarından 2, ağabeyi V.G’nin ise “basit yaralama”, “başkasına ait banka ve kredi kartlarının kullanılması” ve “mahkum ve tutuklunun kaçması” suçlarından toplamda 6 arama kaydının bulunduğu tespit edildi. – İZMİR

10 aydır kılık değiştirerek kaçan cezaevi firarisi İzmir'de yakalandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu