Gündem

14 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklanan K.D. 4 ayda özgürlük bırakıldı

Aydınlatılmış’da ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklanan K.D. adli yoklama şartı ile salıverildi. Cinsel istismara maruz bırakılan N.Ö’nün babası karara tepki göstererek, “Hesaplı durumum müsait olmadığı için avukat tutamadım. Avukatım olamadığı için de derdimizi anlatamadık” dedi.

14 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklanan K.D. 4 ayda serbest bırakıldı

Okumuş’ın Bozdoğan İlçesine emrindeki Başalan Mahallesi’nde yaşanan cinsel istismar olayı ile ilgili açılan davada ara karar verildi. Köydeki bir tarlada 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile Haziran ayının 2. haftasında tutuklanan 25 yaşındaki zanlı adli teftiş şartı ile salıverildi.

İHA’da bulunan habere tarafından, 14 yaşındaki N.Ö.’nün ailesi kızlarının 24 yaşındaki K.D. göre cinsel istismara maruz bırakıldığını söyleyerek davacı oldu. Bunun üzerine başlatılan soruşturma zarfında Nazilli’de gözaltına alınan K. D. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

‘AVUKAT TUTAMADIĞIMIZ İÇİN DERDİMİZİ ANLATAMADIK’

‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 4 ay önce tutuklanan K.D., Nazilli Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada suçlamaları reddetti. İfadeleri dinleyip dosyaları inceleyen mahkeme K.D.’nin adli denetim şartı ile tahliyesine karar verdi.

Cinsel istismara maruz bırakılan N.Ö’nün babası H.Ö., “Hesaplı durumum müsait olmadığı için avukat tutamadım. Avukatım olamadığı için de derdimizi anlatamadık. Zanlının Adli teftiş şartı ile salıverilmesi bizi üzdü” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu