Gündem

2 dakikada 170 bin TL’lik vurgun kamerada

7 Eylül günü sabah saat 06.28’de Ataşehir İçerenköy Mahallesi Şehit Cem Nuri Sokak’ta gerçekleşen olayda edinilen bilgiye göre, sabah meslek yerini açmak için sokağa gelen M.S., kapının açık olduğunu fark etti. İçeri girdiğinde birçok ürünün yerinde olmadığını ayrım eden M.S. soyulduğunu anlayınca durumu polise bildirdi. İhbar üstüne kısa sürede iş yerine gelen polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

2 dakikada 170 bin TL'lik vurgun kamerada

2 DAKİKADA YÜZLERCE ELEKTRONİK MAHSUL ÇALDILAR

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Ofis Amirliğine bağlı ekiplerin olay uygun yer alan güvenlik kameraları üstünde yaptıkları incelemeler, oto ses ve manzara sistemleri satan bu meslek yerine giren hırsızların, içeride yer alan 45 adet vasıta teybi, 473 adet vasıta kamerası, 68 adet araç içi televizyon ve 67 adet vasıta içi monitörünü 2 dakika gibi kısa bir sürede çaldıklarını ortaya çıkardı. Çalınan ürünlerin 170 bin TL layık olduğu öğrenildi.

23 GÜN SONRA YAKALANDILAR

Hırsızlık Ofis Amirliğine alt ekiplerin teknik ve fiziki çalışmaları sonucu, olayın şüphelisi oldukları belirlenen şahıslardan 2’si 30 Eylül günü gerçekleştirilen operasyonla kıskıvrak yakalandı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

2 dakikada 170 bin TL'lik vurgun kamerada

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Emniyette ifadeleri alınan şüphelilerden Kazım D. (34)’nin 30, Tarık D.’nin (18) ise 5 adet kabahat kaydı olduğu öğrenildi. Şüpheliler buradaki işlemlerinin tamamlanmasının gerisinde adliyeye sevk edildi. Polis, olayın öteki şüphelilerini yakalama çalışmalarını sürdürüyor.

HIRSIZLIK ANLARI KAMERADA

Öte yandan emniyet kameralarına yansıyan görüntülerde, şüphelilerin beyaz renkli panelvan araçla durum yerine geldikleri, kapıyı açarak içeri girdikten daha sonra kısa vakit içerisinde meslek yerindeki ürünleri araçlarına yükleyip oradan ayrıldıkları görüldü. Ayrıca, hırsızlığı ayrım eden bir yurttaş da cep telefonu kamerasıyla o anları saniye saniye kaydetti. – İSTANBUL

2 dakikada 170 bin TL'lik vurgun kamerada2 dakikada 170 bin TL'lik vurgun kamerada2 dakikada 170 bin TL'lik vurgun kamerada

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu