Ekonomi

200 milyon dolarlık mega yat Antalya’ya demir attı

Antalya’nın Demre ilçesine emrindeki dünyaca ünlü Kekova’ya gelen ve dünyanın sayılı mega yatlarından biri olarak gösterilen 200 milyon dolarlık ‘Faith’, ilgi odağı oldu. Ege koylarını dolaştıktan sonra Kekova’ya gelen yat, iki gündür burada demirli halde duruyor. Yattaki müşterilerin zaman zaman denizde ve yatın havuzunda yüzdüğü görüldü. Yata bağlı olan minik teknelerle gezintiye meydana çıkan müşterilerin, yeniden iki küçük yatla mürettebat kadar korunduğu, bölgedeki diğer yatların, kendilerine yaklaşmaması için de uyarıldığı görüldü.

200 milyon dolarlık mega yat Antalya'ya demir attı

İÇİNDE YÜZDE HAVUZU BİLE VAR

97 metre uzunluğundaki Cayman Adaları bayraklı yatın, yabancı müşterileri gezdirdiği biliniyor. Bölgede yanaşacağı iskele olmayan yat, büyüklüğüyle de dikkati çekiyor. Yatın 9 misafir kabini ve 32 mürettebatı bulunuyor. Yatta, ast duvarları ve tabanı camdan bir yüzme havuzu bulunuyor.

200 milyon dolarlık mega yat Antalya'ya demir attı

“BU TÜR YATLARIN BÖLGEYE GELMESİ ÖNEMLİ”

Kaş’tan her gün Kekova’ya tur aranjör Ergun Dündar, “Bu sene ikinci kez dünyaca ünlü mega yatlardan biri Kekova ve Kaş’a geldi. Bu tür yatların bölgeye gelmesi Türkiye ve Kekova açısından çok manâlı. Türk denizlerinin güvenli olduğunun bir göstergesi” dedi.

200 milyon dolarlık mega yat Antalya'ya demir attı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ahmet ACAR

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu