BasketbolSpor

2020 NBA finalleri ne vakit, hangi kanalda? LA Lakers – Miami

NBA’de finalin adı belirlenmiş oldu. Los Angeles Lakers 10 sene, Miami Heat ise 6 yıl daha sonra final özlemini dindirdi. Acilen iki kulüpte NBA tarihinde ilk olarak karşılaşacakları final için gün sayıyorlar. Lakers’taki ikinci yılında takımına final başarısı yaşatan LeBron James, Denver Nuggets’ı 4- 1’lik seriyle geçip, Batı Konferansı şampiyonluğu yaşadıkları gün, öyle de sevinmedi. Çünkü süperyıldız için, bu koşul daha başlangıçtı. Zaten bunu da açıklamalarıyla dile getirdi. Miami Heat ve Cleveland Cavaliers gibi, her gittiği takımı şampiyonluğa taşıyan LeBron James, kariyerinin 10. NBA finali öncesi şunları söyledi: “İşi bitirmediğim sürece hiçbir anlamı değil. İşi bitirmem gerekiyor”

‘Testin adı: LeBron James’

Doğu Konferansı finalinde ise, Boston Celtics’i 4-2’lik seriyle geçen Miami Heat mutlu sona ulaştı. En son LeBron James’in kadroda bulunduğu 2014’te şampiyonluk sevinci yaşayan Miami Heat, tarihinde 6. kere NBA finali başarısı yaşadı. Miami Heat’in en etkili ismi ve belki de LeBron James’i savunmada başarı karşılayan nadir basketbolculardan biri Jimmy Butler da sözleriyle üstünlük yolunu çizdi. 2013 ve 2015 yıllardında LeBron’un forma giydiği takımlara karşısında Play-Off’ta uğraş eden oysa güçlü rakibini yıkamayan Butler, “Uzun süredir işler böyle ilerliyor. Eğer üstünlük galip gelmek istiyorsanız LeBron James’i alt etmek zorundasınız. varisi olmak için test edilmeniz gerekiyor. LeBron James, o testin adı. LeBron James testini geçmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

2020 NBA finalleri ne vakit, hangi kanalda?

LA Lakers ile Miami Heat final serisinin birincil maçı, 30 eylül çarşambayı 1 ekim perşembeye bağlayan gece oynanacak. Dev maçlar S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

LA Lakers – Miami Heat maç programı

1 Ekim TSİ 04.00 – Los Angeles Lakers – Miami Heat

3 Ekim TSİ 04.00 – Los Angeles Lakers – Miami Heat

5 Ekim TSİ 02.30 – Miami Heat – Los Angeles Lakers

7 Ekim TSİ 04.00 – Miami Heat – Los Angeles Lakers

*10 Ekim TSİ 04.00 – Los Angeles Lakers – Miami Heat

*12 Ekim TSİ 02.30 – Miami Heat – Los Angeles Lakers

*14 Ekim TSİ 04.00 – Miami Heat – Los Angeles Lakers

(*) GEREKİRSE OYNANACAK

(TSİ) TÜRKİYE SAATİ İLE

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu