Ekonomi

2021 BMW M4 Convertible, Kamuflajlı Şekilde Görüntülendi

Bu haftanın başlarında yeni M3 Sedan, M4 Coupe ve 4 Serisi Convertible’ın tanıtımını yapan BMW, yeni araçları için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Alman üretici, yeni M4 Convertible üzerindeki testlere başladı. devamlı testler esnasında casus kameralara yakalanan vasıta, devasa ızgara tasarımıyla dikkat çekti.

M4 Coupe’nin izinden gidecek olan yüksek performanslı vasıta, mevcut modelde yer alan sert tavana kıyasla geri çekilebilir yumuşak tavana sahip olacak. Bu değiştirme, ağırlığı azaltmanın yanına tavan kapalı durumdayken araca daha estetik bir dış görünüş de katacak.

Yeni BMW M4 Convertible neler sunacak?

BMW M4 Convertible

Geri çekilebilir yumuşak tavanın yanı sıra otomobilin iki yanında hava girişleriyle çevrili devasa bir ızgaraya sahip olduğunu da tekrar casus fotoğraflardan görebiliyoruz. aynı zamanda yüksek performanslı fren sistemi ile desteklenen şık tekerlekler, aerodinamik ayna kapakları ve dörtlü egzoz çıkışı da dikkat çeken teferruat aralarında yer alıyor.

Kaputun altına geçtiğimizde yeni M4 Convertible’ın, tıpatıp M4 Coupe gibi dönüştürülebilir iki bambaşka çıkışta sunulan çift turbolu 3.0 litrelik altı silindirli bir motora sahip olması bekleniyor. Bu noktada temel model 480 bg ve 550 Nm tork üretirken, Competition modelinin 511 bg ve 650 Nm torka çıkacağı söyleniyor.

BMW M4 Convertible

ABD’de M3 Sedan 69.900, M4 Coupe ise 71.800 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. M4 Convertible’ın bu iki modelden daha yukarıda bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor ancak şimdilik herhangi bir devlete ait izah etme yapılmadı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu