Gündem

3 haber sitesine erişim engeli

Sendika.org, Mezopotamya Ajansı ve Yeni Demokrasi’ye BTK kararıyla erişim engellendi.

3 haber sitesine erişim engeli

Sendika.org, Mezopotamya Ajansı ve Yeni Demokrasi’nin internet sitelerine erişim engellendi.

Sendika.org’a 5 Aralık 2018’de getirilen 62. engellemeden daha sonra bir kere daha Data Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararıyla erişim engeli getirildi.

Sendika.org konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “AYM açın diyor, Sulh Canice Hakimliği kapatıyor: Sendika.Org’a 63. erişim engeli, sendika64.org yayında! Gaziantep 2. Sulh Cinayet Hakimliği’nin 30 Eylül 2020 tarihli kararı ile sitemiz 63. defa erişime engellendi. Yani adresimiz sendika64.org ile tekrar yayındayız” dedi.

MA yeni adresiyle bitmiş yayında

Bianet’in haberine göre; Mezopotamya Ajansı’nın da yayınlama yaptığı mezopotamyaajansi22.com adresi BTK göre engellendi. Siteye girişte internet kullanıcıları “Bu internet sitesi (mezopotamyaajansi22.com)Gaziantep Sulh Suç Oluşturan Hakimliği tarafından bahşedilen 30/09/2020 tarih ve 2020/5419D.iş sayılı karara istinaden Veri Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır” uyarısıyla karşılaşıyor.

Siteye “mezopotamyaajansi24.com” adresi üzerinden ulaşılabilir.

Yeni Demoktasi’ye 7. defa erişim engeli

Son olarak ise Yeni Demokrasi gazetesinin internet sitesi 7. defa erişime engellendi.

Konuyu Twitter üzerinden duyuran Yeni Demokrasi “İnternet sitemiz Antep 2. Sulh Canice Hakimliği’nin kararıyla BTK göre erişime engellenmiştir. Devrimci basın olarak susmadık, susmayacağız! En kısa zamanda yeni adresimizle yayınlama akışımıza devam edeceğiz” açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından gazete http://www.yenidemokrasi8.net/ adresiyle tekrar yayına girdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu