Gündem

64 gün daha sonra yer alan Ö.K.: Babamın bana cinsel saldırıda bulunmasından korktum

Açık Fikirli’da evinin arkasındaki ahıra gittikten daha sonra yeniden haber alınamayan 17 yaşındaki Ö.K., 64 gün sonra bulundu. Koruma altına alınan Ö.K., ifadesinde, babasının, ablasını cinsel saldırıya maruz bıraktığını, kendisinin de aynı durumla karşılaşmaktan korktuğu için evden kaçtığını söyledi. Bu ifadelerin arkasından baba E.K. tutuklandı

64 gün sonra bulunan Ö.K.: Babamın bana cinsel saldırıda bulunmasından korktum

Açık Fikirli’ın Karpuzlu ilçesinde bulunan Tekeler Mahallesi’nde çiftçilik ve besicilikle geçimini sağlayan ailenin 5 çocuğundan biri olan Ö.K., 3 Ağustos’ta saat 19.00 sıralarında inekleri sağacağını söyleyerek evlerine 20 metre mesafedeki ahıra gitti. Aradan uzun vakit geçmesine karşın kızı dönmeyince baba E.K., ahıra gitti. Ahırda Ö.K.’yi bulamayan ve gidebileceği yerlere bakmasına karşın herhangi bir ize rastlayamayan E.K., bir gün daha sonra jandarmaya gidip kayıp başvurusunda bulundu.

TUTUKLANAN BABA ÖNCE VİDEO ÇEKMİŞTİ

Video çekerek destek çağrısında yer alan E.K., haber alamadığı Ö.K.’nin bir lahza önce bulunmasını istedi. Kızının hayatından endişe ettiğini belirten baba, çektiği videoda şu ifadeleri kullandı:

“Kızım, hemen hemen sır oldu. 5 gündür aramadığımız yer kalmadı. Yerin dibine de girse onu bulacağım. Bu savaşa devam edeceğim. Anne ve babası olarak bu günleri yaşamak zorunda değiliz. Kızım, çık ortaya, seni bekliyorum. En kısa zamanda bulunmanı ve geri dönmeni istiyorum. Diken üzerinde yaşıyorum. Öldün mü kaldın mı, sağ mısın onu da bilmiyoruz. Bizim günahımız neydi? Onu görebilen ya da yerini bilen biri varsa yurttaş olarak görevini yerine getirerek, bize haber versin. 5 gündür uyku uyumadım. Aç, susamış hayatta kalmaya çalışıyorum. Hayatımız daha alçak üstteki oldu. Bu insanlarda nasıl vicdan var? Kızım daha 17 yaşında, nasıl kuytu uyuyorsunuz. Anneyi, babayı hiç düşünmüyor musunuz? Kaçtı mı, kaçırıldı mı, onu da bilmiyoruz. Kızım ortaya çık veya bize bir ışık yolla. Yetkililerden kızımın bulunması için takviye bekliyorum.”

DHA’daki habere tarafından, 17 yaşındaki Ö.K., kaybolduktan 64 gün sonra bulundu.

Ö.K. bulunmasının arkasında verdiği ifadede neden kaçtığını anlattı. Devlet korumasına alınan Ö.K., ifadesinde, babasının, evli olan ablasını cinsel saldırıya maruz bıraktığını, kendisinin de benzer durumla karşılaşabileceğini düşünerek evden kaçtığını söyledi.

Ö.K.’nin ifadesinin gerisinde gözaltına alınan baba E.K. tutuklandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu