Dünya

AB Komite Başkanı von der Leyen, koronavirüs şüphesiyle kendini tecrit etti

Covid-19 testi pozitif çıkan bir kişiyle geçen hafta salı günü benzer toplantıya katıldığını gösteren Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, kendisini tecrit ettiğini duyurdu.

AB Komisyon Başkanı von der Leyen, koronavirüs şüphesiyle kendini tecrit etti

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi artı çıkan bir kişiyle toplantıya katıldığı için kendisini tecrit ettiğini duyurdu.

Von der Leyen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dün Covid-19 testi pozitif meydana çıkan bir kişiyle geçen hafta salı günü benzer toplantıya katıldığını belirtti.

Perşembe günü deneme yaptırdığını ve bunun sonucunun negatif çıktığını gösteren von der Leyen, “Yürürlükteki kurallar gereği kendimi yarın sabaha dek tecrit ediyorum” dedi. Von der Leyen, bugün tekrar test yaptırdığını ve sonucunu beklediğini kaydetti.

I’ve been informed that I participated in a meeting last Tuesday attended by a person who yesterday tested positive for COVID-19. In accordance with regulations in force, I’m therefore self-isolating until tomorrow morning. I’ve tested negative on Thursday & am tested again today

— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) October 5, 2020

Von der Leyen, Covid-19 testi artı meydana çıkan kişinin kim olduğu hakkında data vermedi. AB Komisyonu Başkanı, geçen hafta perşembe ve cuma düzenlenen AB Liderler Zirvesi’ne de katılmıştı.

AB yönetiminden daha önce de AB Konseyi Başkanı Charles Michel, koruma ekibinden bir kişinin Covid-19’a yakalanması sebebiyle bir hafta karantinada kalmıştı. Keza iki komite üyesi de yeniden benzer nedenlerle karantinaya girdiklerini duyurmuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu