Teknoloji

Acun Ilıcalı’nın Yeni Platfromu ‘Exxen’ Hangi Dizi, Film ve Programlarla Gelecek?

Dijitalleşme ile birlikte televizyonculuğun da bir noktada bu sürece harmoni temin etmek durumunda kalacağı ve güncelleneceği uzun zamandır gündemdeydi. Bu konuda en önemli adımlardan birini ise Acun Ilıcalı demin kurulma aşamasındaki Exxen ile atmış oldu.

çoğu kez dijitalleşmeye siklet verdiklerini ve günceli yakalayarak gelişmeyi amaçladıklarını bildiren Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde yeni dijital platformu Exxen’i duyurarak platrformu resmiyete kavuşturdu. Peki Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen’de izleyiciler ne izleyecek? Platform Netflix, BluTV gibi popüler platformların arasına ne gibi dizi, film ve programlarla dahil olacak? 

Exxen’e dair neler biliyoruz?

Exxen duyurusu

Exxen ile ilgili paylaşılan bilgiler demin sınırlı. En esas bilgimiz ise Exxen’in tıpkı Prime Video, Netflix ve BluTV gibi farklı alanlara yönlendirilmiş içerikler sunacak bir platform olacak olması. Acun Ilıcalı, bu konuyla ilgili olarak, katıldığı bir programda ‘Televizyonculukta hayallerimizin hepsini gerçekleştirecek durumda değiliz.’ ifadelerini kullanarak dijitalin bu hayalleri gerçekleştirmeye olanak sağlayabileceğini ifade etti ve yeni platform ile ilgili merakımızı artırdı.

Exxen’in diğer taraftan ziyarete açılan bir web sitesi mevcut ama demin sitede dev bir Exxen logosu ve sosyal ağ hesapları dıştan bir içerik mevcut değil. Platform ile ilgili kullanılan ‘Fazla yakında’ ifadesinin ise ne değin yakında olduğunu önümüzdeki günlerde defalarca birlikte göreceğiz.

Exxen, genç maksat kitleyi yetişmek için atılan bir adım:

Acun Ilıcalı'nın Yeni Platfromu 'Exxen' Hangi Dizi, Film ve Programlarla Gelecek?

Acun Ilıcalı, özellikle bu sene yayınlanan Survivor’a gençler göre bahşedilen tepkilerden hayli memnundu. Hatta gençleri olaya daha fazla dahil yapabilmek için sosyal medyayı aktif bir şekilde kullandırlar, bunu her fırsatta dile getirdiler ve hatta Instagram’da naklen yayın rekoru kırdılar.

Bütün bu durumların ardından da atılabilecek en mantıklı adım, olasılıkla naklen yayın rekoru kıran o kitleyi onlara özel içeriklerle dolu bir platformda toplamak olurdu. Diğer Taraftan kesintisiz genişleyen bir dijital platform kümesinin yanında her an daralan bir televizyon kümesi varken. Ancak tabii ama burada en önemli nokta platformda yer alacak içerikler. Haliyle en çok merak edilen konu da o kadar.

Belgeseller, programlar, yarışmalar… Exxen’in içerik çeşitliliği epeyce zengin.

Acun Ilıcalı

Her ne kadar demin net talimat yapılmasa da Acun Ilıcalı, platformda yer alacak içeriklere dair önemli tüyolar verdi. Özellikle hayalini kurduğu özel bir proje olduğundan bahseden Ilıcalı, bu programın bir sürpriz programı olacağını belirtti.

Sürpriz programı dışarıya Türkiye’nin en iyi modellerini seçecekleri yeni bir konsept için de çalıştıklarını bildiren Ilıcalı, platformda belgesellerin de yer alacağını söyledi. Bu belgesellere bir misal veren Ilıcalı, Dumlupınar belgeseli yapacaklarını açıkladı.

aynı zamanda platformda Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç gibi isimlerin film projelerinin de yer alacağı konuşuluyor ancak bu da henüz doğrulama edilmemiş bilgiler arasında.

Acun Ilıcalı'nın Yeni Platfromu 'Exxen' Hangi Dizi, Film ve Programlarla Gelecek?

Ilıcalı’nın Exxen’e dair değindiği bir öteki nokta ise televizyona dair hepimizin en büyük sorunlarından biri olan ‘vakit’ konusu oldu. Ilıcalı, televizyonun reklam ve ekonomik gerekçeler sebebiyle izin vermediği 20 veya 40 dakikalık kısa içerikleri yeni platformunda özgürce yapabileceğini belirtti. Yani Exxen bizi bu konuda memnun etme edebilecek.

Dijital platformların hayatımızdaki yeri artık yadsınamaz seviyeye geldi. Tek bir platformdaki seçenekler de tatmin edici gelmiyor ve alternatif platformlara ilgimiz kolayca kayabiliyor. Netflix’in belgesellerini ve dizilerini seviyoruz ama Prime Video’da da takip ettiğimiz diziler var. BluTV’ye de aboneyiz, Mubi’ye de. Yani bu konuda doyumsuzuz ve tüketmeye hazırız. Durum böyleyken Exxen’in de mutlaka ilgi çekecek içeriklerle izleyicisinin karşısına çıkacağını ve amaçladığı kitleye ulaşacağını düşünebiliriz.

Exxen içeriklerinde sosyal ağ fenomenleri de yer alacak mı?

Exatlon Türkiye

Acun Ilıcalı ve ekibinin bir dijital platformda yayınlanan ilk programları olan Exatlon Türkiye, Netflix’te ilgi görse de ciddi eleştirilerin odağı olmuştu. Programın bu dek alaka görmesini sağlayan tek şey ise kadrosuydu. Orkun Işıtmak’ın sunduğu ve böylece çok fenomenin katıldığı yarışma programı, günlerce Netflix’in en fazla izlenenler listesinde zirvede yer almıştı.

Bu başarıyla sonuçlanan programın ardından, Acun Ilıcalı’nın yeni platformunda da fenomenlere yer vermesi muhtemel. Kendisi de bu konuyla ilgili, Ezgi Ara Verme’nın kanalına konuk olduğu YouTube videosunda onaylayıcı ifadeler kullandı; gençlere yönelik işlerde onlarla işbirliği etmek gerektiğini ve ekip olarak bundan keyif aldıklarını dile getirdi. Bu da Exxen’de de bolca fenomen göreceğimiz anlamına geliyor olabilir.

Exxen ne süre kullanıma sunulacak?

Duyuruları yapılırken sadece ‘Fazla yakında’ ifadesi kullanıldı haliyle bu sorunun net bir cevabı değil. Ama şüphesiz ki duyurusu yapıldığına tarafından araştırmalar da çoktan başlamıştır. Yakın zamanda platformda yer alacak isimlere, dizilere, programlara dair çok daha artı detayın paylaşılacağını düşünüyoruz. Exxen ile ilgili yeni haberler geldikçe, sizinle paylaşıyor olacağız.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu