Adana HaberleriBölge Haberleri

Adana’da pes dedirten olay! Alacağı için çocukları kaçırıp pencere demirine bağladı

ADANA’da bir kişi alacağından ötürü yaptıkları ile pes dedirtti. Borç verdiği kişinin ufak çocuklarını kaçıran 35 yaşındaki adamın yaptıkları bununla bitmedi ve sonunda gözaltına alınarak tutuklandı.

Abone ol

ADANA’da Ali B. (35), borç verdiği Bilal Ş.’nin (36) 8 ve 6 yaşlarındaki çocuklarını kaçırdıktan sonra ellerine plastik kelepçe takıp, pencere demirine bağlayarak saçlarını da jiletle kazıdı. Fotoğraflarını Bilal Ş.’ye yolladıktan sonra çocukları bağımsızlık bırakan Ali B., sonra da borçlusunu rehin aldı. Bilal Ş.’nin eşinin ihbarı üzerine harekete geçen polis, Ali B. ile kendisine yardımcı Erdal A.’yı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen 2 birey, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adana'da pes dedirten olay! Alacağı için çocukları kaçırıp pencere demirine bağladı

Durum, 18 Eylül günü, Seyhan ilçesine alt Sümer Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Ali B., kuzeni Songül Ş.’nin (33) eşi Bilal Ş.’ye 7 bin 150 TL borç verdi. Ödeme tarihi yaklaşınca parayı vermeyen Bilal Ş., Ali B. kadar hazırlanan önce 13 bin TL sonradan 17 bin TL ve 27 bin TL’lik senetlere imza atmaya zorlandı. Bilal Ş.’nin senetleri imzalamayı reddetmesi üstüne öfkelenen Ali B., 18 Eylül günü akşamüstü evlerinin önünde oyun oynayan H.Ş. (8) ve Ç.Ş.’yi (6) kandırarak evine götürdü. Ali B., evinde rehin tuttuğu çocukların saçlarını jiletle kazıdıktan sonra ellerini plastik kelepçeyle pencere demirine bağladı. Aileye gözdağı devretmek nedeniyle çocukların fotoğrafını çeken Ali B., fotoğrafları Bilal Ş.’ye yolladıktan sonra çocukları bağımsızlık bıraktı.

Bilal Ş.’den kredi çekip, borcunu ödemesini isteyen Ali B., olumsuz yanıt alınca 21 Eylül’de kaçırıldı. Eşinin rehin tutulduğunu öğrenen Songül Ş., durumu polise bildirdi. İhbar sonrası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne alt Gasp Büro Amirliği ekipleri, Ali B.’nin evine düzenlediği operasyonda Bilal Ş.’yi kurtardı ve olaya karıştığı öne sürülen Erdal A.’yı da yakaladı.

‘Çocuklarımın böbreklerini almakla tehdit etti’

Yaşadıklarını anlatan Bilal Ş., çocuklarını zor kullanarak alıkoyan Ali B.’nin kendisine fotoğraflar çekip attığını belirterek, “Çocuklarımın ellerini iple bağlayıp telefonuma fotoğraflarını attı. ‘Ben milletin parasını yemeyi severim, tefeciyim’ dedi. Çocuklarım aşağıda oynarken evine çağırmış. Çocuklarımın saçlarını jiletle kesmiş. Ellerini bağlamış. Bu zamana değin ağız dalaşı olmasın, diye hep alttan aldım. Yaptığı her şeye göz yumduk. 15 gün önce beni de evine götürüp saçlarımı jilete vurdu” dedi.

‘Bizi zorla tutuyordu’

Songül Ş. ise Ali B.’nin kendilerini aralıksız tehdit ettiği için çok korktuğunu belirterek, “‘Ben senin akrabanım. Niçin böyle yapıyorsun?’ dedim. ‘Ben faize para vermiyorum’ dedi. Böyle demesine rağmen parayı her zaman yükseltti. Kaçmamızdan korkuyordu. Bize ‘Hadi kaçtınız, sizi bulamadım, ne olacak?’ deyip gece 4’e değin evde denetleme aşağıda tutuyordu” diye konuştu.

Emniyetteki işlemlerinin arkasında adliyeye sevk edilen Ali B. ile kendisine yardım eden Erdal A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adana'da pes dedirten olay! Alacağı için çocukları kaçırıp pencere demirine bağladı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu