Siyaset

Ak Parti Bursa’da amaç 500 bin üye

Ak Parti Bursa‘da maksat 500 bin üye

Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman: “İlçe kongrelerimizi heyecan içinde gerçekleştirdik”

-“İl kongresinin sürecini 15 Ekim‘de başlatıyoruz. Cumhurbaşkanımızı Bursa’da görmeyi fazla özlem ediyoruz”

BURSA – AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, ilçelerdeki kongreleri hevesli bir şekilde tamamladıklarını belirterek, “İl kongresi sürecini 15 Ekim’de başlatıyoruz. Acilen sırada Bursa’da 500 bin Ak Partili aza hedefine ulaşmak var” dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, 17 ilçede tamamlanan kongrelerin gerisinde değerlendirmede bulundu. Pandemi zarfında tedbirlerin alınarak kongrelerin yapıldığını gösteren Salman, “İlçe kongrelerimizin heyecan batmış geçirdik. Bütün teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Pandemi tedbirleri kapsamında olağanüstü hevesli kongreler yaptık. Kongrelerimize katılarak bizleri onurlandıran öncelikle teşkilat başkanımız Erkan Kandemir elde etmek üzere, önceki dönem milletvekilleri, belediye başkanlarımıza ve bütün teşkilatımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti’nin gençlere ve kadınlara yük verdiğini andıran Salman, ” Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 2023, 2053 ve 2071 vizyonları olan bir partiyiz. 30 yaşında olan seçilme yaşını önce 25 arkasından 18’e indirdik. Cumhurbaşkanımız kadınlarımızın etkin olarak siyasette bulunmasını fazla önemsiyor. Bizde bu doğrultuda gençlere ve kadınlara ilçe başkanı düzeyinde, meclislerde, yönetimlerimizde görevler veriyoruz. Onlar da başarılı incelemeler yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

15 Ekim’den itibaren il kongrelerin yapılabileceğini andıran Salman, “Bizde Cumhurbaşkanımızın takvimine tarafından il kongrelerimizi başlatacağız. Cumhurbaşkanımız kongrelerin çoğuna katılmak istiyor. Bizde kendisini Bursa’da görmeyi fazla özlem ederiz. Önümüzdeki süreçte il kongrelerimizi tamamlayıp çalışmalara devam edeceğiz. Vatandaşlarımız partimize çok büyük teveccüh gösteriyor. Pandemi şartlarında vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret etmemeyi tercih ediyoruz. Önemli sayıda yeni üyelerimizi partiye katıldı. Kongre sürecinde bazı çalışmalarımızı engellemişti. Bugün itibari ile sahada çalışmalarımızı daha süratli yürüteceğiz. Gönül seferberliği zarfında çaba belirten bayan kollarına, gençlerimize ve bütün teşkilatlara teşekkür ediyorum. Bizlerin de hedefi önümüzdeki 3 sene içerisinde 500 bin üyeye ulaşmayı planlıyoruz. İnşallah başaracağız” biçiminde konuştu.

Ak Parti Bursa'da hedef 500 bin üyeAk Parti Bursa'da hedef 500 bin üyeAk Parti Bursa'da hedef 500 bin üyeAk Parti Bursa'da hedef 500 bin üye

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / SAMET IÇTEN

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu