Siyaset

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ’dan CHP’ye eleştiri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Kemal Kılıçdaroğlu yoldaşları, Mustafa Kemal’in askerlerini sindirmiş vaziyette Cumhuriyet Irk Partisi’nde. Cumhuriyet Insanlar Partili kardeşlerimizin partilerinin nasıl bir yola doğru gittiklerini görmelerinde üstünlük var” dedi.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı kadar düzenlenen Siyaset Akademisi sertifika törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Bölüm Başkanı Hamza Dağ, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Siyaset Akademisi kursiyerleri katıldı. Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE Birim Başkanı Hamza Dağ, CHP’yi eleştirerek, “Bu Cumhuriyet Insanlar Partisi’nin yaşanan süreçleri özdeşleştirme durumu söz konusu olabilir. Doğrusu bir nevi kendi içlerinde akademik bir ağız dalaşı yaşıyorlar. Kendi içlerinde bölünmüş. Bir tarafta Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye sloganlar atıp, o şekilde kendisini açıklama etmeye çalışanlar, öteki tarafta da Kemal Kılıçdaroğlu’nun yoldaşlarıyız diyenler var. Bu tartışmayı yaşıyorlar. Akademik tartışmayı yaşarken, kendi pratiklerinde yansıyan bir takım sıkıntılar var. Gelip gördüğümüzde ve şu anki tablolarını gördüğümüzde akademik olarak şunu fazla net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu yoldaşları, Mustafa Kemal’in askerlerini sindirmiş vaziyette Cumhuriyet Millet Partisi’nde. Yani bunu görüp, herhalde buna tarafından bundan sonra bu bölgelerde yer alan Cumhuriyet Ahali Partili kardeşlerimizin kendi partilerinin nasıl bir yola içten gittiklerini görmelerinde avantaj var” dedi.

Dağ, öteki partilere oy veren vatandaşların da hükümetin dış politikasına yardım verdiğini açıklama ederek, “Incelemeler yapan birimin başında birisi olarak şunu çok net bir şekilde ifade edebilirim ancak bugün Doğu Akdeniz çalışmamıza, Doğu Akdeniz mücadelemize, Doğu Akdeniz politikamıza Türkiye‘den yüzde 75, Libya politikamıza yüzde 80 en son yaptığımız araştırmada yardım var. Bu sadece sayın bakanım AK Partililerde yok, Allaha hamdolsun bugün İYİ Partililerin yüzde 70’i, HDP’lilerin yüzde 45’i, CHP’lilerin yüzde 60’ı bu mücadeleye destek veriyor. Çünkü taban işin farkında, taban olayın farkında olan, beyni satılık değil çoğunun. Fakat tavan diğer yere bakıyor. Bu millete baksa, bu ülkenin değerlerine baksa, bu ülkenin gerekliliklerine baksa orada nasıl bir çaba verdiğimizi görür. Fakat ne eyvah fakat buraya, Türkiye’ye oryantalist bir manzara açısıyla Londra’dan bakıyorsan, Paris’ten bakıyorsan, Washington’dan bakıyorsan, Pennsylvania’dan bakıyorsan o süre bu işlerde fazla daha bambaşka bir görünüm açın olur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları tek tek ibraz edildi. – TEKİRDAĞ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / HALİL DAĞ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu