Siyaset

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim belli başlı problemimiz muhalefetin ulusal olmaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Bursa’da AK Parti Osmangazi 7’nci Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongrede konuşan Kandemir, “Bizim en büyük sorunumuz milli bir muhalefetin olmamasıdır. Biz, gönlü çok geniş bir siyasi hareketiz. Kollarımızı alabildiğimize genişleteceğiz” dedi.

AK Parti Osmangazi Herzamanki Kongresi, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala, AK Parti Bursa milletvekilleri Refik Özen, Osman Mestan, Atilla Ödünç, Ahmet Kılıç, Emine Yavuz Gözgeç, Başarı Işık ve partililer katıldı. Kongrede divan başkanı olarak Muhammet Balta seçildi. Kongrede ilçe başkanlığı için tek aday ise Ufuk Çömez oldu.

‘İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜYECEĞİZ’Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Bugün dünyanın uyarı kesildiği dünyayı meşgul eden öyle çok sorun ülkemizin çevresinde akıntı ediyor. Bir yüzyıl önce yeni bir dünya yapı edilirken bu ülkeyi dışlayanlar şimdi Türkiye’nin de işin içinde olmasını eğer bir şey yapı edilecekse Türkiye’nin baş aktör olması gerektiğini görüyorlar. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun hakkın hukukun yanında durmaya devam edeceğiz. Bize çok meslek düşüyor. 2023 seçimleri kolay bir seçim değil. Biz dün hasım olanların ne değin kolay hasım olduğunu olabildiğini son yerel seçimde gördük. Cumhur ittifakı olarak el ele verdik ve bu milletin bize çizdiği istikamete çaba gösterdik, çaba ettik. Acilen görüyoruz fakat önümüzde 2023’e dışarı giden yolda olmadık ittifaklarla karşılaşmak da olası. O süre meslek bize düşer. O vakit gece gündüz uğraş edeceğiz. Bizler ömürlerini uyku halinde geçirenlerden, tepki vermemeyi, rahatı hikmet zannedenlerden değiliz. Zaten meselemiz de bu” dedi.’MUHALEFET YERLİ VE MİLLİ DEĞİL’

Muhalefetin politikalarını eleştiren Kandemir, “Bizde böylece bir muhalefet var fakat o kadar bir başlıca muhalefet var oysa maalesef ömrü uyku halinde geçirenlerden de değil bunlar, uyku taklidi yapanlardan. Ne süre bir bezginlik yaşasa bu halk, ne süre dara düşse, ne vakit yüreği sıkışsa, dikkat edin bunların tavırlarına yok olurlar ortadan. Ne süre coşsak ne vakit başarsak, ne zaman mutlu olsak milletçe dikkat edin bunlara dudak ucuyla sevinirler. Bizim esas meselemiz yerli ve milli bir muhalefetin olmamasıdır. Ama milletimiz bunları görüyor. CHP’ye oy vermiş veya karşımızdaki ittifakın diğer partilerine oy vermiş vatandaşlarımızın bizim onlara anlatmamız lazım. Gönlü çok geniş bir siyasi hareketiz biz. Kollarımızı alabildiğimize genişleteceğiz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim asıl problemimiz muhalefetin milli olmamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim asıl problemimiz muhalefetin milli olmamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim asıl problemimiz muhalefetin milli olmamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim asıl problemimiz muhalefetin milli olmamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim asıl problemimiz muhalefetin milli olmamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim asıl problemimiz muhalefetin milli olmamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim asıl problemimiz muhalefetin milli olmamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Bizim asıl problemimiz muhalefetin milli olmaması

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Derya CIHAN

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu