Siyaset

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Denizli’de konuştu

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, karanlık oyunlar oynayanların AK Parti’yi bölme, Cumhur İttifiakı’nı bozma gayreti içerisinde olduğunu ama başarılı olamayacaklarını söyledi.

Cahit Özkan, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin Merkezefendi 3. Alışılmış İlçe Başkanlığı Kongresinde yaptığı konuşmada, kongre süreçlerinin millete hizmet mücadelesinde yenilenmenin, muhasebe ve murakabenin yapıldığı günler olduğunu kaydetti.

Kuruluş ilkelerinden taviz vermeden hedefe içten gittiklerinin vurgulayan Özkan, “Bizler milletimizin hayır duasına değer olan Cumhurbaşkanımıza layık dava ve yol arkadaşları olursak, Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de siyasete koymuş olduğu etik kurallara riayet ettiğimiz müddetçe, milletimizle gönül köprüleri kurduğumuz müddetçe Allah’ın izniyle bu halk bizleri bırakmaz.” dedi.

AK Parti’li olmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birlik, birliktelik siyasetine sahip çıkmak anlamına geldiğini vurgulayan Özkan, şöyle dedi:

“Rabiamız, ‘Her partinin bir işareti var, bizim de bir işaretimiz’ diye üretilmiş bir hareket değildir. 200 yıldan beri bu ahali üzerinde karanlık hedefler güden, bu halk içerisindeki dahili ve harici bedhahların tüm oyunlarını boşuna hariç tutmak için ortaya koyduğumuz ilkedir. ‘Tek ahali’ diyoruz. Çünkü bizi bizden ayırmamaları için. Vatanımızı bölmemeleri için ‘Tek vatan’ diyoruz. Diğer bayrak gösterilmesin diye hilali medeniyetimizi, yıldızı şehitlerimizi temsilci ve al bayrağı da şehitlerimizin kanı olan ‘Tek bayrak’ diyoruz ve tabii ki ‘Tek devlet’ diyoruz.”

Cumhur İttifakı’ndaki birlik ve kardeşliğe de sahip çıkmaları gerektiğini aktaran Özkan, şöyle devam etti:

“Karanlık oyunlar oynayanlar, ‘Acaba AK Parti’yi nasıl böleriz?’, ‘Acaba Cumhur İttifakı’nın arasına nasıl yazı dizisi, nifak sokarız?’ bunun gayreti içerisinde. Onun için bu birlik ve beraberlik, ‘Cihan yıkılsa bu cephe sarsılmaz’ anlayışıyla geleceğe yürüyecek. İnşallah bugün yeni göreve gelecek arkadaşlar 2023, 2024’e dek bu ülke üstünde oynanan bütün karanlık oyunları boş yere dahil etmemek için, bu ülkenin birlik beraberlikle üretimde, istihdamda, ihracatta, refahta büyük Türkiye idealini gerçekleştirmesinde büyük mücadeleler ortaya koyacaklar, milletimizle gönül köprüleri kuracaklar.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de yaptıkları kongrelerin yeni bir başlangıcın, dirilişin, atılımın mihenk noktası olacağını vurguladı.

Daha önce devir alanlar ve bugün tahsis alacaklarla yeni ufuklara yelken açacaklarını aktaran Kandemir, şöyle konuştu:

“Kim ne söylerse söylesin, kim ne yaparsa yapsın, bir asır önce, yarım yüzyıl önce Türkiye’yi oyunun dışına itenler, gördüler fakat bu süreçte Türkiye’siz yeni bir armoni inşa edemezsiniz. Derhal yeni bir kapı aralıyoruz. Yarınlar çok daha hoş olacak. Ekonomide, özgürlüklerde, güvenlikte yepyeni bir döneme giriyoruz her zaman beraber. Bu yeni kongre süreciyle Türkiye’yi, Allah’ın izniyle çok daha güzel yarınlara daima beraber taşıyacağız.”

İyilikleri çoğaltırken kötüyü ve kötülükleri aralarına sokmayacaklarını kaydeden Kandemir, şu ifadeleri kullandı:

“İnşallah birlikte bütün Türkiye’de fazla daha hoş günlere tanıklık edeceğiz. İsmimiz bilinmese de anılmasa da yüz sene daha sonra bu isimsiz kahramanlar tıpatıp İstanbul’un fethinde hatırlamadığımız Yasinler, Ayşeler gibi hayırla yad edilen o atalar gibi 100 yıl sonradan, 50 sene sonradan Tayyip Erdoğan’ın yanında saf tutanlar tarihte hakikatin mücadelesine omuz verenler olarak hatırlanacak ve hayırla yad edilecek. Hakikate omuz veren bu ekiple daha yapacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var.”

Tek liste halinde gidilen ve AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanlığına Fatih Durmaz’ın getirildiği kongreye AK Parti Denizli milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz de katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Denizli'de konuştuAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Denizli'de konuştuAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Denizli'de konuştuAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Denizli'de konuştu

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa Değirmencioğlu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu