Siyaset

AK Parti Urla İlçe Başkanlığına tekrar Murat Nart seçildi

AK Parti Urla 7. Alışılmış İlçe Kongresinde Murat Nart, güven tazeledi.

İlçedeki bir nikah salonunda yeni herif koronavirüs (Kovid-19) önlemleri aşağıda yapılan kongreye AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atila Kaya, Cemal Bekle, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ve İzmir İl Başkanı Kerem Ali Süreki katıldı.

Kongrede konuşan Milletvekili Kaya, Urla’da fazla eksik bir farkla yerel seçimleri kaybettiklerini, CHP’nin en çok oy aldığı yerlerden birinde FETÖ’cü bir namzet gösterdiğini ifade etti.

Eski belediye başkanıyla ilgili mahkemenin kararını verdiğini, konunun üstteki mahkemede olduğunu aktaran Kaya, CHP’nin Urla’da “kimi aday gösterirsem seçilir” mantığıyla hareket ettiğini dile getirdi.

CHP’nin artık Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olmaktan çıktığını bahis eden Kaya, şöyle konuştu:

CHP’nin HDP ile birlikte bundan böyle marjinal bir yolda ilerlediğini ileri süren Kaya, “İzmirli hemşerilerimiz son lokal seçimlerde maalesef bu noktadaki tespitlerimizi yeniden göz ardı etmişler. Ama acilen ne görüyoruz ‘ Kendi il başkanları, İstanbul’da İl Başkanlığı yapan birey ne diyor’ ‘Ben Atatürk demem’. Bunu İzmir’deki, Urla’daki hemşerilerimize bizim anlatmamızdan ziyade kendileri de görüyor.”

AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart da son yerel seçimde oylarını arttırmalarına karşın alınan sonucun belediyeyi kazanmaya yeterli olmadığını belirterek, AK Parti’yi Urla’da iktidara taşıyacaklarını kaydetti.

AK Parti Urla ilçe Başkanı Murat Nart’ın tek liste ile katıldığı kongrede idare heyeti üyeliklerine şu isimler seçildi:

Ahmet Çetin Tutar, Arzu Derya Taş, Aysun Bakırlı Şengüler, Bulut Dönmez, Muhakkak Keskinbıçak, Esra Hancı, Ferit Seniçeli, Gürsel Çiftyıldırım, Halim Gülten, İlhan Neşe Saçan, İsa Azık, Metin Erak, Necdet Canbulat, Özge Aygörmüş, Ramazan Aslan, Rasim Aslan, Refik Vural, Volkan Şahin, Yeliz Cildan.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Göksel Kayseri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu