Siyaset

AK Parti’li Kandemir partisinin Kütahya Merkez İlçe Kongresinde konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Libya’da, Suriye’de, Doğu Akdeniz‘de, Azerbaycan-Ermenistan meselesinde de dünyanın neresinde olursa olsun elimizin, gönlümüzün yetmediği hiçbir coğrafya kalmadı. Bunu beraber başardık.” dedi.

Kandemir, partisinin Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı 7. Alışılmış Kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye‘nin çok büyük badirelerden geçerek bu günlere geldiğini söyledi.

AK Parti kongrelerinin yeni bir geleceğe kapı araladığını belirten Kandemir, şunları kaydetti:

“Bedeller ödedik, çokça sıkıntılar yaşadık lakin Allah’a hamdolsun birliği, dirliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza ettik. Şimdi önümüzde yeni bir yol var. AK Parti kongreleri yeni bir geleceğe kapı aralıyor. Hiç endişeniz olmasın, daima beraber fazla güzel yarınlar yapı edeceğiz. Her günümüz mücadeleyle geçti, zoru arkada bıraktık. Hemen gelecek fazla daha parlak. Ekonomimiz yarın çok daha güzel olacak. Sakın bu sağda solda konuşan muhalefetin bu kötümser, esasında niyetlerini emin eden konuşmalarına asla prim vermeyin.”

Kandemir, siyaset yaparken cesaretle, heyecanla çalıştıklarını ve Türkiye’nin önünün açık olduğunu vurguladı.

“AK Parti sorunların üstüne cesaretle yürüyor”

AK Parti’nin sorunların üstüne cesurca yürüdüğünü ifade eden Kandemir, “Bundan sonrası çok daha hoş. Doğal gazı da bulduk, yeni müjdeler de geliyor. Onun için çatlıyorlar, patlıyorlar. Onun için ne söylerlerse söylesinler, yaptığımız güzel işleri sıradanmış gibi göstermeye çalışsalar da itibarsızlaştırsalar da evelallah önümüz açık. Yeter ki inancımızı kaybetmeden, inandığımız yolda, sırat-ı müstakim üzere yürümeye devam edelim.” diye konuştu.

Dünyadaki şu anda en tecrübeli liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ve AK Parti kadrolarının kadınıyla erkeğiyle çok sayıda devlet adamı yetiştirdiğini dile getiren Kandemir, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çözemeyeceğimiz hiçbir problem, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir bıkkınlık değil. Bunlar onun için şaşırıyorlar. Yarım yüzyıl önce yeni bir dünya düzeni yapı edildi, Türkiye’yi yanaştırmadılar bile. Şu Anda Türkiye olmadan konuşamıyorlar. Libya’da, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de, Azerbaycan-Ermenistan meselesinde de dünyanın neresinde olursa olsun elimizin, gönlümüzün yetmediği hiçbir coğrafya kalmadı. Bunu beraber başardık. Bugüne kadar yaptıklarımızı küçük-büyük demeden anlatmaya devam edelim. Bu ırk bugüne kadar gönlünde farklı bir yere oturttu, yeniden oturtmaya devam eder. Çünkü biz bu millete aşığız.”

Tek listeyle gidilen seçimde mevcut Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç tekrar bu göreve seçildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ramazan Doğan

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu