Siyaset

AK Partili Özhaseki, Samsun’da konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bu coğrafya güçsüz devlet kaldırmıyor. Siz ne dek güçlüyseniz, o kadar haklarınızı korursunuz ve bu milleti temsil edersiniz.” dedi.

Özhaseki, partisinin Samsun İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yakın coğrafyada yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde iddiaya göre “öz idare” ilanlarını, FETÖ’nün alçak darbe girişimini hatırlatan Özhaseki, bunların unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Bugün verilen mücadelenin Suriye’de, Akdeniz’de, Karadeniz’de devam ettiğine sinyâl eden Özhaseki, “Azerbaycan’da devam ediyor. Şu Anda de Kıbrıs’ta devamlı, Kıbrıs Türkü’nün çok haklı mücadelesinde biz yanındayız. Hiç kimse şunu aklından çıkarmasın, bu coğrafya çelimsiz devlet kaldırmıyor. Siz ne kadar güçlüyseniz, pek haklarınızı korursunuz ve bu milleti temsilcilik edersiniz.” ifadesinde bulundu.

“Belediye başkanlarımız gece gündüz demeden çalışıyorlar”

Özhaseki, AK Parti’nin 20 yılda girdiği her seçimde birinci olduğuna uyarı çekti, bunun bir rekor olduğunu söyledi. Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya tarihinde böyle bir şey değil. Bizim gibi 20 yıldır girdiği her seçimde keza yerelde hem de genelde birinci olan parti değil. Peki bunun sebebi nedir? Sebebi fazla basittir ama yapması da çok zordur. Bir, zihniyet lazım. Açık Sözlülük gerekli, dürüstlük lüzumlu. Yani bir belediye başkanının ‘bu ihaleyi kim alacak?’ diye merak etmemesi lazım. Alan kişinin ‘Bu işi adam gibi yapar mı?’ diye bakması gerekli. AK Partili belediyelerimiz o şekilde iyi niyetle, tevazu ile işi götürmeye devam ediyorlar. İkincisi niyetlenmek, çok çalışıyoruz. Belirli olun tüm belediye başkanı arkadaşlarımız gece gündüz demeden çalışıyorlar. Nefes bile almıyorlar.”

“Batı sınıfta kaldı, insanlar nefessiz kalıp boğularak öldü”

Özhaseki, yeni alıcı koronavirüs salgınına da değindi.

Bütün dünyanın koronavirüs salgınından etkilendiğine göze çarpan eden Özhaseki, “Yalnızca bizim değil bütün dünyanın şaşkınlıkla izlediği bir etraf doğdu. Dünyadaki bütün mikropları toplasanız 2 gram etmiyor fakat milyonlarca insana bir düzen verdi. Herkese çeki armoni verdi ve kendine getirdi. ‘Büyük devletim’ diyenler bile perişan oldu.” diye konuştu.

Türkiye’nin bu süreci başarıyla yönettiğini ifade eden Özhaseki, şunları dile getirdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu pandemi sürecini en iyi şekilde yöneten ülke, ülke olma sıfatını kazandı. Yurt dışındaki muhattaplarımız kimler ise hepsinin bu şekilde sözleri var. Bu bizim cepheli olarak değerlendirmemiz yok. Büyük Kasaba hastanelerimizdeki hizmeti cümbür cemaat görüyor. Bir vatandaşımız düştüğünde biliyor ki teknik imkanlar neyse, tıp nereye gelmişse en son teknoloji kendisi için bedelsiz olarak kullanılıyor. Amerika’da bir vatandaş tedavi için gidecek olsa 30 bin dolardan aşağıya harcamıyor. Batı, lüzum İspanya, gerek İtalya, gerek İngiltere aynı birçok ülkeyi sayabiliriz, bu konuda sınıfta kaldılar. Huzurevlerine yetişemediler toplu ölümler oldu. İnsanlar inleyerek öldü, nefessiz kalıp boğularak öldüler. Toplu mezarlar açarak onları güya kapatmaya çalıştılar.”

“Salgın döneminde bir takım belediyeler siyasi nemalanma peşine koştu”

AK Partili belediyelerin bu süreçte devletin bir parçası gibi hareket ettiğini anlatan Özhaseki, “Belediyelerimiz, valiliklerimiz ve kaymakamlıklarımızla beraber hareket ediyorlar. Birincisi, bu fazla manâlı. devlet nihayetinde bir bütündür. Vatandaşına hizmet için vardır. Belediye başkanı arkadaşlarımız da bu işin bir parçası olarak mükemmel şekilde hizmet ettiler.” diye konuştu.

Araçlarını tahsis eden, imkanlarını paylaşan, erzak tedarik eden AK Partili belediyelerin bu konuda fazla başarılı olduklarını anlatan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Evlerde ne gereklilik varsa götürdü. Çiftçi amcanın tarlasına takviye götüren bizim belediyelerimiz oldu. Fakat ne eyvah ki üzülerek söylüyorum, bazı belediyeler ise bunu istismar edip, yarı devletin bir parçası yok de farklı bir kurummuş gibi hareket ederek, oradan bir siyasi nemalanma arkasından koşarak çalışmaları baltaladılar. Destek etme konusunda bile belediyelerin nasıl bağış alacağı çok net belli iken ve onlarca yıldır uygulanırken kampanyalar düzenleyerek belediyeler adına vatandaştan para toplamaya çalıştılar. Garip bir şey. Hayretler içinde izliyorum. Burada mükemmel bir şekilde milletçe mücadele varken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu iş sürdürülürken bambaşka baş tutmanın ne alemi var?”

Kaynak: Anadolu Ajansı / İlyas Gün

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu