Siyaset

AK Parti’li Turan: ‘6-8 Ekim olayları bu millete ihanetin resmidir’

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6-8 Ekim olaylarının vatana ve millete ihanetin bir devlete ait olduğunu bildirdi.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, 6-8 Ekim 2014’te şehirlerde terörle, bölücülükle, yakıp yıkmakla Gaz Lambası’e bölge açılmaya çalışıldığını vurguladı.

Bu süreçte neler yaşandığının herkes göre görüldüğünü anımsatan Turan, şöyle devam etti:

“Türkiye’yi terör olaylarıyla teslim alacaklarını zannederek, milletin güvenliğini ve huzurunu korkutma ederek nefret iklimi oluşturmaya çalıştılar. 6-8 Ekim olaylarının başlamasına niçin olanlar, demokratik siyaseti mi yahut Kandil menşeli ihaneti mi seçim ettiklerini gösterdi. HDP’nin sürecin başlamasına niçin olan çağrısı son derece açık. Özür istemek, hesap belirlemek, ‘Yanlış yaptık’ çağrıda bulunmak yerine ihaneti örtmeye çalışıyorlar. Yakıp yıkanları, azmettirenleri ve sokaklarda terör estirenleri unutmadık.”

Ortada bir ihanetin olduğuna dikkati çeken Turan, “6-8 Ekim olayları bu millete, bu topraklara ihanetin resmidir. Bu ihanetin hesabını milletimiz de adalet da soruyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bülent Turan, tüm siyasi partilerin demokratik siyasetten yana duruş göstermesi, terörle iltisaklı olanlara takviye vermemesi ve aralarına mesafe koyması gerektiğine değindi.

“Erdoğan karşıtlığı her şeyi meşru görmelerine neden olmamalı.” ifadesini kullanan Turan, alçakça şehit edilen Yasin Börü ve yitirilen diğer canları rahmetle andıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ercan Özçetin

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu