Gündem

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak açıklama verdi

İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara köşe yazısında hakaret ettiği için Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) göre hakkında suç duyurusunda bulunulan Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, ifade verdi.

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak ifade verdi

Kaleme aldığı ‘AKP’nin papatyaları’ başlıklı yazısında İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara “fahişe” demesinin peşinde AKP’nin sert tepki gösterdiği ve Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) kadar hakkında kabahat duyurusunda bulunulan Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, açıklama verdi. Dilipak, “Yazının muhatabı açık ve net olarak bellidir” dedi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara “fahişe” diyerek hakaret etmesi büyük tartışma yaratmıştı. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Kadın Çocuk Komitesi’de harekete geçerek İstanbul, Adana, Ankara, Bursa, Balıkesir, İzmir, Edirne, Muğla, Hatay, Konya, Kocaeli ve Tekirdağ’da Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak ve Akit Gazetesi Genel Yayınlama Yönetmeni İsmail Uğur, Akit Gazetesi Haber Müdürü Faruk Ezen hakkında kabahat duyurusunda bulunmuştu. AKP Kadın Kolları ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) de Dilipak hakkında kabahat duyurusunda bulunmuştu.

T24’ün haberine kadar; HKP Kadın Çocuk Komitesi’nin suç duyurusunun işleme konulmasının ardındaki güvenilmez sıfatıyla Abdurrahman Dilipak avukatı Ali Paccı aracılığı ile Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi. Dilipak, HKP Kadın Çocuk Komitesi’nin suç duyurusunun ardından 40 sayfalık savunma hazırladı. Dilipak hem AKP’nin tazminat davası için verdiği 41 sayfalık dilekçeyi de ilave olarak verdi.

HKP Kadın Çocuk Komitesi’nin suç duyurusu sebebiyle ifade veren Dilipak, 50 yıldır gazetecilik ve yazarlık yaptığını söyleyerek hakkında soruşturma açılmasına niçin olan yazının “basın ve fikir özgürlüğü, ifade hürriyeti dahilinde olduğunu” iddia etti.

Dilipak savunmasında, “HKP’liler benim yazımın hedefi değildir. Bir hatalı anlaşılma, sözün maksadı dıştan yorumlanmasından ibaret bir şart söz konusudur. Yazının muhatabı açık ve net olarak bellidir” dedi.

Dilipak savunmasının devamında, HKP MYK Üyesi ve Merkezi Kadın Çocuk Komitesi Üyesi Safiye Arslan kadar Çağlayan Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasında kendisine hakaret edildiğini iddia etti.

Abdurrahman Dilipak’ın 8 Ekim’de AKP Genel Merkez, AKP 81 İl Kadın Kolları ve KADEM’in kabahat duyuruları sebebiyle de ifade vermesi bekleniyor.

***

DİLİPAK’IN YAZISI

Dilipak tepkilere niçin olan yazısında “ANAP’ı o ‘Papatyalar’, o ‘Lale Devri çocukları’ bitirdi. AK Partiyi de, bu Erguvani AKP’nin ‘Papatyaları'(!?) bitirecek bu gidişle” ifadelerine yer vermiş ve şunları söylemişti:

“AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Keza milletlerarası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Umulan ‘Yeşil Sermaye’ de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı dek, Eczacıbaşı dek bizim ‘Yeşil sermaye’ davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşısında seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, yiyecek zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu