Siyaset

AKP’nin eski genel başkan yardımcısından ‘başkanlık sistemi’ ve ‘4 bakan’ özrü!

3 dönem milletvekilliği de yapan AKP’nin eski genel başkan yardımcısı Gelecek Partili Selçuk Özdağ, başkanlık sistemine ‘evet’ oyu verdiği için özür diledi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, adı yolsuzluk iddialarına karışmış eski bakanlar hakkında da konuştu.

AKP’nin eski genel başkan yardımcısından ‘başkanlık sistemi’ ve ‘4 bakan’ özrü!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, AKP’nin 3 dönem milletvekilliğini, MKYK üyeliğini, Genel Başkan Yardımcılığını yapmış olan Selçuk Özdağ, bu kere Amasya 1. Klasik Kongresi’nde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özdağ, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘evet’ oyu verdiği için özür diledi, Ahmet Davutoğlu’nu AKP’de görevden ‘FETÖ’nün aldığını savundu.

“Ben istiyorum fakat çocuklarıma içten bir Türkiye bırakayım. Recep Tayyip Erdoğan döneminde yanlışlarım oldu benim” diyen Özdağ, o yanlışları şöyle açıkladı:

O bakanlar ulu divana sırası gelmişken yurtdışına gitmeyecektik, evet oyu verecektik. Gitsinler ulu divana, aklanarak gelsinler diyecektik.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine evet oyu vermeyecektik. Fakat Amasyalılar bizi suçlamayın. Eğer biz ona evet oyu vermeseydik, o geçmeseydi parlamentodan bugünkü idareli kriz, bugünkü dış politika krizi, bugün döviz krizi, bugün enflasyon bu boyutlarda olsaydı Ahmet Davutoğlu’nu, Selçuk Özdağ’ı, Ayhan Sefer Üstün’ü, Coşkun Çakır’ı sokaklarda dolaştırmazdınız.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine o gün evet demeseydik bugün yaşanılan hesaplı krizin, hayat pahalılığının, işsizliğin bütün faturasını evet demeyen bizlere kesecektiniz. Lakin tüm bunlara rağmen gerçi evet dememeliydik. Milletimizden özür diliyorum.”

“PARTİ İÇİ DARBE YAPTILAR”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den ayrılış süreciyle ilgili de çarpıcı açıklamalarda yer alan Özdağ, şunları söyledi;

Etap oyunları yapıp parti içi darbe yaptılar. Amasyalılar siz zannetmeyin fakat Ahmet Davutoğlu’nu sadece Recep Tayyip Erdoğan aldı görevden. Oradaki insanların egoları aldı görevden.

O egoların da rolü vardır. Yüzde 50 oy almış adamı kıskandılar. Siyasi etik yasası çıkartacaktık. Buna engel oldular. Yolsuzluğu, hırsızlığı önleme yasasını çıkaracaktık. İstemediler.

İmar yasasını çıkartmak istedik. İmarın parası devlete aksın istedik. Egolarının esiri olan ve yüzde 50 oy almış entelektüel birini çekemeyenler, fırsat vermediği rantçılar ve dahi defosu olmayan birinin ülkeyi yönetmesini istemeyen egemen güçler ve FETO görevden aldı O’nu.

“AKP PORSELEN BİR VAZO GİBİ YERLE BİR OLACAK”

Özdağ, geçtiğimiz gün Aydın İl Kongresi’nde gerçekleştirdiği konuşmada ise, “Adalet ve Kalkınma Partisi tez yıkılacak. Bir kez muhalefete düşsün, Hak ve Kalkınma Partisi kalmayacak. Burası Anavatan Partisi’ne benzemez. Anavatan Partisi 20 katlı binadan düşen bir güğüme aynı. Düşer, bir tarafı delinir, suyu muhafaza eder, abdest aldırır, su içirir, duş yaptırır, elinizi yüzünüzü yıkattırır. Lakin Hak ve Yeniden Yapılanma Partisi 20 katlı binadan düşen porselen vazodur. Yerle bir olur” demişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu