Gündem

Ali Edizer tekerlekli sandalyede devir yapan doktora saldırmış

Uygar kanunu amaç bölge açıklamalarından daha sonra Türkiye gündemine gelen Ali Edizer, son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca göre tabiplik görevinden de açığa alınmıştı. Edizer hakkındaki skandallar bitmek bilmiyor. Edizer’in 2018 yılında meslektaşına saldırmaktan yargılandığı da ortaya çıktı.

TEDAVİ ERKEK HEKIM TARAFINDAN YAPILMIŞTI

İddia edilenlere tarafından Edizer, eşinin GATA’da mamografisini çektirdi. Kadın hekim bulunmadığı için ultrason çekimi erkek doktor tarafından yapıldı. Edizer, eşinin tedavisinden 6 ay sonra hastaneye artan bir şekilde tedaviyi uygulayan Prof. Dr. Kemal Niyazi Ardatacizle suçladı.

“BAŞHEKİM YARDIMCISI OLARAK ATANDI”

Edizer, görevini tekerlekli sandalye ile sürdüren Arda’ya saldırdı. Konuyla ilgili konuşan Edizer, “Başhekim ve yardımcısı güçlükle zapt etti. sonradan hastanemize başhekim yardımcısı olarak atandı” dedi.

“VALİLİK KORUMA VERDİ, İŞE TEDİRGİNLİKLE GİDİYORUM”

Valiliğin koruma verdiğini gösteren Arda, “Her lahza bana saldırabileceğini biliyordum, valilik koruma verdi. Aracımın üzerinde sigara söndürdüler, otoparkta 3 kişinin saldırısına uğradım. Dava açtım. İfadem ve tutanaklar kayboldu. İşe hâlâ tedirginlikle gidiyorum” ifadelerine yer verdi.

NE OLDU?

GATA Başhekim Yardımcısı olarak atama yapan Dr. Ali Edizer, uygar kanunu maksat almış ve erkeklere ikinci eş çağrısında bulunmuştu. Bu açıklamaların peşinde tepkilerin odağında bulunan Edizer, başlangıçta başhekim yardımcılığı görevinden uzaklaştırıldı. Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca son olarak Edizer’in tabiplik görevinden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Ali Edizer tekerlekli sandalyede görev yapan doktora saldırmış

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu