Gündem

ALİKEV maratonu online koşulacak

ALİKEV maratonu online koşulacak

HABER MERKEZİ

Eskişehir’deki Seyahat Direnişi’nde polisler ve esnaf kadar dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın anısına kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) bu yılki maratonu salgın nedeniyle online koşulacak.

Her sene İstanbul Maratonu bünyesinde gençlerin eğitimine destek olmak için Ali İsmail adına gerçekleştirilen koşuların üç etabı pandemi sebebiyle sanal olarak yapılacak. Maratonun, 42 km’lik etabı ise sınırlı sayıda katılımcıyla koşulacak.

ALİKEV’in sitesindeki çağrı metninde, “Hesaplı ve sosyal kriz hepimizi sarsıyor. Birçok genç mektep hayatına takviye olan işlerini kaybetti. Birçoğu imkansızlıklar yüzünden online derslerine giremiyor. Bu yüzden bugün desteğinize her zamankinden daha fazla gereksinim duyuyoruz. İstanbul Maratonu’nda gençlerin eğitimine desteklemek için adımlarımızı atacağız. Bu sene tabi yanlamasına olamayacağız ama #AdımlarımızHerYerde olacak. Sizler de 7-8 Kasım’da dilediğiniz yerde adım atarak Ali İsmail’in düşlerindeki dünyayı kurmamıza destek olabilirsiniz” denildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu