Teknoloji

AMD, RX 6000 Ekran Kartlarının 4K 60fps’yi Aşan Performans Sonuçlarını Açıkladı

Piyasaya sürmüş olduğu işlemciler ile hem performans ayrıca de fiyat noktasında Intel’e çok ciddi bir çalım atan AMD, dün akşam gerçekleştirdiği lansman ile yeni Zen 3 Ryzen 5000 işlemcilerini duyurmuştu. Dahası; AMD CEO’su Dr. Lisa Su, yeni işlemcilerinden anında sonra Big Navi takma adını taktıkları ilk RX 6000-serisi ekran kartının performans sonuçlarını açıkladı.

RX 6000-serisi için “Şimdiye dek geliştirdiğimiz en güçlü oyun GPU’su” ifadelerini kullanan Dr. Su, sunum sırasında RX 6000 serisi GPU ve 12 çekirdekli Ryzen 9 5900X ile güçlendirilmiş bir test makinesinde Borderlands 3’ün, Badass kalitesinde 4K 60fps oynatıldığı bir demo da gösterdi.

lisa su

AMD, yeni işlemcilerinin ve ekran kartının gücünü kullanmak için Call of Duty: Çağdaş Warfare ve Gears of War 5’cilt de birer demo gösterdi. Her iki oyun da ultra ayarlarda 4K çözünürlükte başarılı bir şekilde çalıştı. Ekran kartı, belirtilen ayarlarda Call of Duty: Modern Warfare’da 90fps’e dayanırken, Gears of War 5’te 70fps görüldü.

RX 6000 serisi

“Muazzam bir 4K performansı görüyorsunuz. Lansmana hala birkaç hafta var ve ekibimiz, ince ayarlar için fazla çalışıyor. Umarım Ryzen 5000 serisi için bizim kadar heyecanlısınızdır.” diyen Dr. Lisa Su, 28 Ekim’de gerçekleştirilecek lansmanda AMD’nin yeni RX 6000 serisi ekran kartları için yeniden sahnede olacak. sırası gelmişken AMD’nin yeni Ryzen 5000 işlemcilerinin 5 Kasım itibarıyla satışa sunulacağını da aktaralım.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu