BasketbolSpor

Anadolu Efesin yıldızı Shane Larkinin hedefi NBA

Anadolu Efes’in yıldız oyun kurucusu Shane Larkin, yeni sezonda eskisinden daha iyi bir performans ortaya koyacağına inandığını söyledi. Son 2 sezondur ağrılarla oynadığını, pandemi sürecini tedavi ve rehabilitasyonla geçirdiğini anlatan Larkin, “Son yıllarda o ağrılarla oynadım ama kulübüm sakatlığım ve ağrım olmadan bana sahaya çıkma şansı verdi. Bugüne kadar ortaya koyduğum performansın üstünde bir performans sergileyeceğim. Larkin’in daha en iyi halini, en iyi formunu görmediniz. Onu uygulamak için sabırsızlıkla bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes’te aile ortamı olduğunun altını çizen 27 yaşındaki basketbolcu, şöyle devam etti:

“Böyle bir ortam olunca kendinizi bütün anlamıyla ifade edebiliyorsunuz ve oynadığınız basketboldan keyif alıyorsunuz. Ben defalarca bireysellikten değil, takımdan yanayım. Diğer arkadaşlarım ve antrenörlerim olmadan ben hiç kimseyim. Kişisel olarak Mike James’i en kuvvet eşleşme olarak görüyorum ama ben takımdan yanayım. tekrar tekrar çok aç ve hevesli bir oyuncu oldum. Defalarca daha olmayı hedefleyen biriyim. Geçtiğimiz sezon yaşadıklarımızdan daha sonra kızgınım ve hayal kırıklığım var. Son derece motiveyim, ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Dörtlü Final’e bitmiş dönmek ve şampiyonluğu elde etmek için elimden geleni yapacağım.”

“NBA’de oynama hedefim var”

Shane Larkin, Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) oynama hedefi olduğunu dile getirdi.

NBA’den bir takım teklifler aldığını fakat transferinin gerçekleşmediğini vurgulayan Larkin, şunları aktardı:

“hemen Anadolu Efes’te devam ediyorum. THY Avrupa Ligi şampiyonluğuna odaklanmış durumdayız. 27 yaşındayım, önümde daha vakit var basketbol oynamak için ve NBA’de oynama durumum olacaktır. Son dönemin en iyi performansını sergileyip sergilemediğime ben karar veremem. Şampiyonlukla taçlandırsak ve elimde gösterebileceğim bir ödül olsaydı o vakit söyleyebilirdim. Ben her geçen gün üzerine koyarak daha iyi olmaya devam etmeye çalışıyorum. Dakiklik, hızlılık ve atletiklik noktasında bütün anlamıyla performansımı sergilediğimi düşünmüyorum. Geçen sene ortaya koyduğum performans yüzde 85 diyebilirim. Yeni tedavimle yüzde yüze çıkacağıma inanıyorum. O süre nasıl bir performans ortaya koyacağımı göz önünde bulundurmak beni bile heyecanlandırıyor. Bu sene geçtiğimiz sene gördüklerinizi unutun, bu yıl fazla daha fazlasını göreceksiniz.”

“Favori olduğumuzu düşünüyorum”

Shane Larkin, THY Avrupa Ligi’nde her tarafta gözde olduklarını ifade etti.

Geçen sezonun tamamlanmasını fazla istediklerini lakin insan hayatının daha kayda değer olduğunu belirten Larkin, şunları kaydetti:

“Ayrıca ligde keza THY Avrupa Ligi’nde en manâlı favoriydik ve şampiyonluğa ulaşma şansımız çok yüksekti. çok büyük bir tatsızlık oldu. Bir taraftan da bu durumla barışmak durumundaydık çünkü laf konusu olan hayatlardı ve bu fazla daha manâlı bir koşul. Sezon devam etse, bir oyuncu veya ailesinin başına bir şey gelseydi o fazla daha can sıkıcı bir şart olurdu. Bu konuda içten kararın alındığını düşünüyorum. Neden geçen seneki başarımızı yakalayamayalım. THY Avrupa Ligi’nde çok kayda değer takımlar var fakat bizim kadar uzun süredir birlikte oynayan başka bazı yok Real Madrid dıştan. O aile birlikteliğini yeniden yaşatırsak ben tekrar en kayda değer favorilerden biri olduğumuzu bildirmek isterim.”

Shane Larkin, Ergin Ataman’ın NBA’de başantrenörlük yapıp yapamayacağına ilişkin bir soruya ise şu yanıtı verdi:

“Ergin Ataman’ın halihazırda NBA stili bir başantrenörlük yaptığını zaten söyleyebiliriz. Anadolu Efes’in zaten halihazırda bir NBA takımı tarzı olduğunu söyleyebilirim. Kadroya bakınca son derece nitelikli, NBA kalitesinde oyuncuları barındıran bir kadromuz var. Ergin Ataman’ın, oyuncularını serbest bırakan bir antrenörlük tarzı var. Onlarla nefes alıp, nefes veriyor. Onlarla birlikte yaşıyor ve gerekirse onlarla ölüyor. Son derece takdir edilesi bir başantrenör. O olmasaydı son 2 sezondur elde ettiğimiz başarıyı yakalayamazdık. Kendisi NBA’de antrenörlük yapabilecek bir ad ama tabii ancak hayatın neler getirebileceği ara sıra belirli olmuyor. Şayet de önümüzdeki dönemde böyle bir şart söz konusu olabilir.”

Taraftar desteğine her zaman gereklilik duyduklarını ve onların yerini almasını sabırsızlıkla beklediklerini anlatan Larkin, siyahımsı Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ABD’de yaşanan protestolara ilişkin soruya şu cevabı verdi:

“Son derece can sıkıcı bir şart, fazla pozitif hatalı şey yapıldı. ABD’de bu, her gün yaşanan bir şart. Bu işin içinden nasıl çıkabiliriz, bu sorunun yanıtını bilemiyorum fakat hep birlikte kafa kafaya vermeli ve bunu düzeltmeyi düşünmeliyiz. Bireysel olarak ben bu konuda ne yapabilirim diye düşünülmesi gerekli diye düşünüyorum. Bu yaklaşımda olursak bunlar geride bırakılabilir. İnsanların renklerinden dolayı kuvvet veya baskıya uğramalarına son verebiliriz. Eşitliğin son derece kayda değer bir kavram olarak ortaya çıkması gerektiğine inanıyorum.”

Larkin, ulusal ekip formasını giymeyi sabırsızlıkla beklediğini ve ulusal ekip formasıyla varisi olmak için elinden geleni yapacağını belirterek sözlerini tamamladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu