Teknoloji

Android 11 İçin Google Haritalar’a Karanlık Mod Yayınlandı

ABD merkezli teknoloji devi Google, en popüler hizmetlerinden olan Haritalar için yeni bir özellik yayınladı. Bazı kullanıcılardan gelen bildirimlere göre Google, kısıtlı bir kullanıcı kitlesi için de olsa Haritalar uygulamasına karanlık mod yayınlamış durumda. Android 11 için yayınlanan “10.51.1” kodlu Haritalar sürümünde ortaya meydana çıkan özelliğin kısa sürede bütün kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Haritalar’ın karanlık modu, manuel olarak veya sistem temasına kadar otomatik olarak ayarlanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar, karanlık modu kendi tercihlerine tarafından kullanabiliyorlar. bununla birlikte kullanıcılar, halihazırda konumlarına göre de karanlık modu kullanabiliyorlar. Örneğin eğer bir kullanıcı, hareket halindeyken tünele girdiğinde karanlık mod otomatik olarak etkin olabiliyor.

Google Haritalar’ın karanlık mod özelliğinin ekran görüntüsü

Google Haritalar

Google’ın özelliği bütün kullanıcılara ne zaman yayınlayacağı şu an için bilinmiyor. Ancak Haritalar uygulamasına karanlık modun geleceği artık sugötürmez bir reel. Olasılıkla Android 11’e geçiş yapan tüm cihazlar, Google Haritalar’ın yeni özelliğini tam anlamıyla kullanmaya başlayabilecekler. Keza Android 11’in arkasında Android 10 sürümünü kullanan cihazların da Haritalar 10.51.1 güncellemesini alması ve karanlık mod desteğine kavuşması muhtemel.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu