Eğitim

AÖF ikinci üniversite kayıtları 15 Ekim’e kadar sürüyor

İkinci üniversite dahilinde herhangi bir önlisans programına belirtilen veya mezun olanlar bu kapsamdaki önlisans programlarından birine, herhangi bir lisans programına belirtilmiş veya mezun olanlar ise yeniden ikinci üniversite zarfında yer alan önlisans veya lisans programlarından birine sınavsız tescil yaptırabiliyor.
Basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, ‘Anadolum e-Kampüs Öğrenme Yönetim Sistemiyle öğrencilerine diledikleri yerde, zamanda ve cihazla öğrenmelerini sürdürme olanağı tanıyor. Öğrenciler, cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ile e-kampüs platformunda video, örnek soru, PDF, canlı ders gibi öbür öğrenme malzemeleri ile kendi öğrenme tarzıyla ve hızında derslerine hazırlanabiliyor. İkinci üniversite programına kayıt yaptıran öğrenciler her yarıyılda aldıkları derslerden bir ara sınav üstelik dönem sonu sınavına emrindeki tutuluyor.
İkinci üniversite programlarına online uygulama ve kayıt işlemleri ile ilgili bilgilere internet sitesi üzerinden erişilebileceği kaydedildi.

Hacı Güneş

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu