Teknoloji

Apple, iOS 14.2 İkinci Geliştirici Beta Sürümüyle Yeni Emojiler Yayınladı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, çiçeği burnunda işletim sistemi iOS 14’ün yeni bir beta sürümünü yayınladı. “iOS 14.2 Beta 2” olarak isimlendirilen sürüm, şu lahza için yalnızca geliştiriciler göre deneme edilebiliyor. Geliştiricilerden gelen haberlere kadar yeni beta sürüm, beraberinde yeni emojileri de getiriyor. iPhone kullanıcıları, iOS 14.2 yükseltmesinin kullanıma sunulmasıyla yeni emojileri deneyimlemeye başlayabilecekler.

Aslına bakacak olursak iOS 14’ün yeni emojileri, başta karşımıza çıkmıyor. Unicode Konsorsiyumu, Emoji 13.0 sürümünü bu yılın başlarında zaten onaylamıştı. Temmuz ayına geldiğimizdeyse yeni emojilerin bir bölümünü görmüştük. Sunulan yeni beta sürümle de Apple, kullanıcılara sunulacak yeni emojilerin nihai tasarımlarını göstermiş oldu.

iOS 14.2 ikinci geliştirici betasında görülen emojiler

iOS 14.2

Apple, iOS 14.2’nin ikinci geliştirici betasında sunduğu yeni emojilerle bu yıl toplamda 117 yeni emojiyi kullanıma sunmuş oldu. bu vesileyle Apple’ın yeni emojileri kullanıma sunmasındaki bir detayı sizlerle paylaşmamız gerekiyor. Şirket başlıca, yeni emoji paketlerini yeni mobil işletim sisteminin 2. sürümünde yayınlıyor. Bunun esas nedeni ise kullanıcıları son sürüme teşvik etmek.

Son olarak, iOS 14’le birlikte emojilere gelmek da bir hayli kolay olduğunu söyleyelim. Bir süredir Mac platformunda olan emoji koleksiyonu arama özelliği, iOS 14’le birlikte nihayet iPhone’lara da geldi. Bu nitelik baştan sona kullanıcılar, aradıkları ya da merak ettikleri emojilere hiç olmadığı kadar basit bir şekilde ulaşabiliyorlar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu