Teknoloji

Apple, Yeni Güncellemesiyle Birlikte iPhone Pil Ömrünün Önemli Şekilde Düştüğünü Kabul Etti

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 14 güncellemesini kullanıcılarına gönderdi. Yeni işletim sistemi güncellemesi, iPhone sahiplerinin uzun süredir aldığı ve çoğu nitelik sunan birincil güncelleme oldu.

Ancak bu güncellemenin hatalardan ayrıntılarıyla arındırılmış olduğunu bildirmek pek olası yok. Teknoloji devi Apple da güncellemeyi yapan kullanıcıların bazı kritik sorunlarla karşılaşmış olabileceğini doğruladı.

iOS 14’te pil problemleri

ios 14

Teknoloji devi, yayınladığı bir yazıda iOS 14 ve watchOS 7’de bilgi ve pille ilgili yedi önemli sorun olduğu dile getirdi. Şirket, bu sorunların tek çözümünün ise bütün içeriği ve ayarları iPhone’dan silmek olduğunu dile getirdi.

Apple, Aktivite, Sağlık ve Fitness uygulamalarıyla ilgili altı problemin yanı sıra iPhone ve Apple Watch’ta büyüyen batarya tüketimi sorunu olduğunu da açıkladı. Çoğu kullanıcı, özellikle gelişen pil tüketimiyle ilgili olarak Apple Support Twitter sayfasında şikâyetlerini dile getirdi.

iphone batarya, iphone pil

Şu lahza için belli ki bu sorunlardaki tek olumlu yön, sorunların bir iOS güncellemesi göndermeden de çözülebilecek olduğuna inanılması. Hem verilerin iyice kaybolması gibi bir seçenek de bulunuyor fakat bunun Apple’ın öncelikli seçim olmadığı muhakkak. Şu an için bu çözümün sorundan etkilenen kullanıcılar için ne kadar etkin olduğu konusu ise bilinmiyor.

Hızlı pil tüketimi, Apple’ın ve iPhone kullanıcılarının son dönemlerde sık sık karşılaştığı bir sorun haline geldi. Bütün bunları düşündüğümüzde iPhone 12 serisinin daha ufak pillerle gelecek olmasının epeyce riskli bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa Qualcomm’un oldukça zorlama bitiren ve diğer zeki telefon üreticilerinin pil kapasitelerini artırmasına niçin olan 5G modemlerinin kullanıldığını düşünecek olursak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu