Teknoloji

Apple’ın Yerinde Fiyatlı Telefonu iPhone SE 3’e Ait İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Apple’ın bu sene yeni modeliyle karşımıza çıkan ve yerinde fiyatıyla büyük alkış kazanan akıllı telefon modeli iPhone SE’nin yeni versiyonu geliştiriliyor. Takriben 2 yıl baştan başa yeni bir modeli çıkarmamayı düşünen Apple, iddialara tarafından iPhone SE 3’ü 2022’de satışa sunacak. Telefonun çıkışına hala uzun bir süre olduğu bilinse de en nihayetinde aygıt hakkında bilgiler gelmeye başladı. 

İlk olarak 2016 yılında karşımıza çıkan iPhone SE, yeni modeli için bizleri 4 yıl bekletmişti. Şirket, bu seri için politikasına devam edecek gibi görünüyor. Serinin üçüncü modelini 2022 yılında çıkarmaya hazırlanan şirketin, özellikle iPhone’un satmak noktasında takıldığı dönemlerde SE modeline başvuracağı düşünülüyor. 

Apple’ın Yerinde Fiyatlı Telefonu iPhone SE 3’e Ait İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone SE 3’te neler bekleniyor?

Apple’ın diğer modellerine oranla daha uygun fiyatlı ve kompakt modeli olacak iPhone SE 2022’nin şirketin önceki teknolojilerini kullanmaya devam edeceği düşünülüyor. Bunlar aralarında en ünlüsü ön tarafta yer alan TouchID olacak. iPhone 11 modellerinde gördüğümüz çift arkadaki kamera seçeneğiyle gelmesi beklenen 2022 model iPhone SE’lerin bazı iddialara göre çentiksiz ekranla geleceği konuşuluyor. Telefonun 4,7 inçlik iPhone SE 2020’ye kıyasla büyük sayılabilecek 6,06 inçlik LCD panelle karşımıza çıkacağı gelen bilgiler aralarında.

Şüphesiz telefonun çıkışına daha 2 yıl olduğunu göz önünde bulundurursak gerçekçi iddialar için en azından 1 yıl daha beklememiz gerekiyor. Muhtemelen önümüzdeki senenin yonga seti A15 Bionic’e sahip olacak telefonun, tekrar büyük bir kitle göre seçim edileceğini öngörebiliriz. iPhone SE 3 hakkında yeni bilgiler geldikçe sizleri bilgilendireceğiz. 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu