Gündem

Araçla Yasak Alana Girmek İsteyen MHP’li Vekilin Şoförü, Belediye Personeline ‘Çarptı’

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen’in Ankara Hacı Bayram Veli Camii’ndeki cenaze töreninde, araçla kapalı alana girmek isteyen MHP Milletvekili Erkan Haberal’ın şoförü, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) görevlisine çarptı. Görüntüler sosyal medyada tepkilere neden olurken çok sayıda kullanıcı, şoförün görevliye kasten çarptığı yorumunu yaptı. “Görevliler eşkıyalık yaptı” diyen şoför ise “bir kasıt söz konusu değil” sözleriyle kendisini savundu. s-2d248d2671488b8c0d545462e0785506fbb434
Ergezen için TBMM’de düzenlenen törenin ardından Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde cenaze namazı kılındı.Cumhuriyet’in belirttiğine göre MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal’ın şoförü araç girişinin yasak olduğu alana girmek istedi. Belediye personelinin engeliyle karşılaşan şoför araçla belediye görevlisine çarptı.

O anlar böyle görüntülendi

O anlar böyle görüntülendi O anlar böyle görüntülendi 5f789e3d8233f6071c9ecc83.jpg
Çarpmanın etkisiyle yere düşen güvenlik görevlisinin yardımına çevredekiler koştu. Olaya ilişkin görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayıldı ve tepki çekti.

Şoför: Kasıt söz konusu değil

Halk TV’nin ulaştığı şoför görüntülerle ilgili şunları söyledi:

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin güvenlik görevlileri eşkıyalık yaptı. Erkan Bey de araçtayken alana sokmamaya çalıştılar. Erkan Bey de tartıştı kendileriyle. Daha sonra Erkan Bey, namaza yetişmek için araçtan indi. Ben de aracı almak istedim. Kamuya açık alana girmek istedim. Yine sorun çıkardılar. Hafif rampa olduğu için aracı kaldırabilmek için gaza basmak gerekiyor. Çarpma o nedenle gerçekleşti. Bir kasıt söz konusu değil. Protokol olarak biz orada sanırım ikinci sıradaydık. Buna rağmen bizi alana almamaya çalıştılar. Başkanlık Divanı üyesiyim, Meclis’in kadrolu personeliyim.

MHP’li Erkan Haberal da Twitter hesabından bir açıklama yaptı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu