Gündem

Arel’in sahibinden akademisyenlere hakaret

Arel’in sahibinden akademisyenlere hakaret

Mustafa Kömüş

Arel Üniversitesi’nin yeni eğitim-öğretim yılında maaşlarla ilgili yapacağı düzenlemeleri soran akademisyenlere Mütevelli Heyeti Başkanı “Ahlaksız” dedi.

Bir akademisyen Rektör Ali Argun Karacabey’e maaşlarla ilgili şu maili attı: “Bugüne değin yeni kontrat ve maaş düzenlemesiyle ilgili izah etme yapmanızı bekledik. Ekim 1 olmasına karşın hiç kimse bir yorumlama yapma gereği duymadı. Bir yıl her tarafında alacağımız maaşın ne olduğuna dair en ufak bir fikrimiz değil. Bu koşul olağan mi? Yaklaşık Olarak 8 yıldır Arel’de çalışıyorum ve ilk kez maaşımla ilgili endişeliyim. Bu konuda yalnız olmadığımı da biliyorum.” Mail rektörle birlikte üniversitenin dağıtılmış birimlerine de gönderildi.

Arkasından bir başka akademisyen şu maille konuya dahil oldu:

“Mailiniz ile varsayım ettiğiniz üzere birçok öğretim üyesinin ve elemanının aklında olan soruyu açıkladığınız için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Kanun çerçevesinde incelikle çaba bahşedilen maaş düzenlemelerinin tarafımıza mağdur olmayacağımız şekilde iletilmesi hepimizin beklentisidir.”

Rektöre diğer mailler de gönderildi. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Bağımsızlık Gözükara ise rektöre gönderilen maillerden birine verdiği cevapta akademisyenlere hakaret etti. Gözükara akademisyene şunu yazdı:

“Evet ahlaksız. Notunu aldım ve ileriye dönük gerekeni yapacağız.” Gözükara’nın sonra maili sildiği öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu