Ekonomi

Assan Panel, kendi enerjisini üreten çevre dostu binaların yaygınlaşmasını hedefliyor

Bu yıl 23-27 Eylül tarihlerinde düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından alanında uzman kişileri bir araya getiren Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Sanal Forumu Zero Build Forum 2020, “Dünya Çözüm Bekliyor, Çözüm: Sıfır Enerji Binalar” sloganıyla gerçekleştirildi. Forumda bir söylev yapan, Türkiye’nin lider sandviç panel üreticilerinden, sektörün küresel ölçekte önemli oyuncularından Assan Panel Genel Müdürü Tolga Akar, şirket olarak dünyanın geleceği için büyük tartı içeren enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik alanlarına yaptığı katkılarla hedeflerini katılımcılara aktardı.

Solar üreticileriyle meslek birliği gerçekleştirerek kendi enerjisini üreten fabrikaların yaygınlaşması için çalıştıklarının altını çizen Akar, “Bu alanda ciddi yol kat ettik, Assan Panel’in bu fabrikaların çoğalması için üstlendiği öncü rolün kapsamını genişletmek en manâlı hedeflerimiz aralarında yer alıyor. Ayrıca yaşadığımız dünyaya ve bizden sonradan gelecek nesillere olan sorumluluğumuz hem de ekonomideki kayıpların en aza indirgenmesine katkı maddesi sunma hedefimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımıza sürat kazandırdık. Yalnızca endüstriyel binalara, fabrikalara değil; bireylere de daha sürdürülebilir bir yaşam vadediyoruz. Bu doğrultuda yürüttüğümüz Ar-Ge çalışmalarıyla Solar Kepli Panel ürünümüzü inşaat sektörünün kullanımına sunduk” açıklamasında bulundu.

Konuşmasında ısı yalıtımı konusuna da değinen Akar, “Isı yalıtımı, enerji verimliliğinin kayda değer bileşenlerinden biri. Ekonomimizdeki en büyük kayıpların başında geliyor. Enerji kaybını azaltmanın en kolay yolu ise binalardaki enerji tüketimlerini eksilmek. Enerji tüketimini verimli ülkü getirmek için binalarımıza ısı yalıtımı yaptırmak gerekiyor.

Assan Panel’in enerji verimliliği ve tasarrufu sağlamaya olasılık tanıyan ürünleri bu alanda çözüm üretiyor. Taş Yünü Kepli Panel, Taş Yünü Mebranlı Panel, Taş Yünü Cephe Panel ve Poliüretan R4 kepli ürünlerimiz; enerji verimliliği yüksek binalara talebin artmasına paralel olarak önem kazanan kurulum kolaylığı, hafiflik, uygun maliyet gibi manâlı beklentileri karşılıyor. Taş yünü ve poliüretan levha ilk olarak olmak üzere ürün gamımıza eklediğimiz; Assan Wool ve Assan Board markalarıyla uluslararası pazarlara da sunduğumuz yeni ürünlerimizle sektörümüzde çıtayı yükseltiyoruz. Assan Panel olarak ortaya koyduğumuz Ar-Ge faaliyetleriyle ısı yalıtımında maksimum verim elde edilmesini sağlarken, sağlamlık ve hafiflik bileşenlerini de inşaat profesyonellerinin kullanımına sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu