Gündem

ATV’ye tepki çeken programdan daha sonra yönetimle ilgili para cezası

RTÜK, Esra Erol’un tepki çeken programı sebebiyle kanala yönetimle ilgili para cezası verilmesine karar verdi. CHP’li Konuralp, cezanın yetkisiz olduğunu vurgulayarak ” 6 aylık bir bebeğin özne olduğu programa verilen cezayı tatmin edici görmememiz daha ağır bir yaptırımı yargı ettiğini düşünmemiz sebebiyle İlhan Taşcı ile birlikte aleyhte oy kullandık” dedi.

ATV'ye tepki çeken programdan sonra idari para cezası

Esra Erol’un sunduğu ATV’de yayınlanan “Esra Erol’da” programında ekrana getirilen bir aile ilişkisine dair yapılan şikayetler üstüne Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) oy çokluğuyla kanala idari para cezası verilmesini yeterli gördü.

Kararın yetersizliğine tepki bildiren CHP’li RTÜK Üstteki Komite Üyesi Okan Konuralp, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “RTÜK toplantısının gündeminde, ATV’nin kamuoyunda ağız dalaşı yaratan programı da vardı. Üst Komite oy çokluğuyla, kanala yönetimle ilgili para cezası verilmesini yeterli fark etti. 6 aylık bir bebeğin özne olduğu programa verilen cezayı tatmin edici görmememiz daha ağır bir yaptırımı hak ettiğini düşünmemiz ve bu tür yayınların tüm kanalları kapsayacak şekilde sona erdirilmesi konusunda kurumsal bir adım atılması gerektiğine duyduğumuz inanç nedeniyle Sn. İlhan Taşcı ile birlikte karşı oy kullandık. Kamuoyunun vicdanına/bilgisine” ifadelerine yer verdi.

2/2)..daha ağır bir yaptırımı hak ettiğini düşünmemiz ve bu cins yayınların bütün kanalları kapsayacak şekilde sona erdirilmesi konusunda kurumsal bir adım atılması gerektiğine duyduğumuz inanç sebebiyle Sn. İlhan Taşcı ile birlikte aleyhte oy kullandık. Kamuoyunun vicdanına/bilgisine

— Okan Konuralp (@okonuralp) September 30, 2020

Konuralp, daha önce de 6 aylık bir bebeğin reyting uğruna kullanıldığını vurgulayarak şu açıklamayı yapmıştı:

“ATV’de yayınlanan program,reyting uğruna yetişkinler arasındaki ilişkinin ifşası değildir, yalnızca. Çok daha dramatik/travmatik olan reyting kapma kepazeliğinde 6 aylık bir bebeğin kullanılabiliyor olmasıdır. Bu vicdansızlık; bilinçli bir tercihtir. Rezilliğin, bedeli ödenmelidir.”

NE OLMUŞTU?

Esra Erol’da programında geçtiğimiz günlerde yaşanan olay sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. DNA testi sonucu kızının eşinden değil 28 yaş büyük komşularından olduğunun ispatlanması sonrası Esra Karakuş’ın sevinci kullanıcılar tarafından tepki çekerken bunu ekranlara içeren Esra Erol’a da tepki yağmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu