Gündem

Ayhan Bilgen: Yargılandığım dosyalar Zekeriya Öz ve ekibine ait

‘Kobani eylemleri’ne karşın yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, “Bu hafta baştan başa yargılandığım tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir” açıklamasında bulundu.

Ayhan Bilgen: Yargılandığım dosyalar Zekeriya Öz ve ekibine ait

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı göre 2014 yılında düzenlenen ‘Kobani eylemleri’ne karşın yürütülen soruşturmada gözaltına alınan HDP’li Kars Belediyesi Benzeyen Başkanı Ayhan Bilgen, Twitter hesabından “Hâlâ Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir. Bu hafta baştan başa yargılandığım tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir” açıklamasında bulundu.

Ankara Güvenlik Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan Bilgen, verilen akşam yemeği sebebiyle rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Bilgen, açıklamasında gözaltında bulunduğu süreç baştan başa yalnızca su içeceğini ifade etti.

Bilgen’in açıklaması şöyle:

“Keza buradaki görevliler hem de hastane personeli üzerlerine düşeni yaptı. Ama buradaki koşullarda benzer gıdaları olmak, tedaviye imkân vermeyecektir. bu nedenle bundan sonradan, gözaltında bulunduğum süreç her tarafında yalnızca su alacağım.

Belediyemize kayyım atamayı düşüneneler, yüz elli yıl önce Rus askeri valisinin Kars ile ilgili hatıralarını okusunlar. Vali şehri yönetemeyince Şura koymak zorunda kalmıştı. Son olarak bu hafta görülecek 3 yargılamama ilişkin ise şunu söylemek istiyorum: Hâlâ Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir. Bu hafta her tarafında yargılandığım tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu