Siyaset

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: ‘Bizde, onların yanına PKK’lı ve ASALA’dan olan…

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: “Bizde, onların yanında PKK‘lı ve ASALA’dan olan teröristlerin olduğuna dair bilgiler var”

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim:

“Şimdiye değin 25 mıntıka işgalden kurtarıldı. Ermeni kuvvetleri kendi silahlarını, mühimmatlarını bırakıp gidiyorlar”

“(Türk savunma sanayii ürünleri) Öteki bütün sahalarda olduğu gibi bu istikamette de sık meslek birliğimiz olacaktır”

ANKARA – Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, “Şimdiye kadar 25 mıntıka işgalden kurtarıldı. Ermeni kuvvetleri kendi silahlarını, mühimmatlarını bırakıp gidiyorlar” dedi.

Gazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi göre düzenlenen “Karabağ’ın Dünü Bugünü ve Yarını” konulu panel ile “Kederi Kederim, Sevinci Sevincim Azerbaycan” isimli fotoğraflarla şiir sergisinin açılışı gerçekleştirildi. İlk olarak fotoğraflı şiir sergisinin açılışı Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ve Gazi Üniversitesi Rektörü Musa Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirilirken, daha sonra “Karabağ’ın Dünü Bugünü ve Yarını” konulu panele geçildi.

Gazi Üniversitesi Rektörü Musa Yıldız başkanlığında gerçekleştirilen panelde, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Selma Esinti konuşmacı olarak yer aldı.

“Şimdiye değin 25 mıntıka işgalden kurtarıldı. Ermeni kuvvetleri kendi silahlarını, mühimmatlarını bırakıp gidiyorlar”

Panel öncesinde bir tavır yapan Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, “Saldırı devam ediyor ve biz onun cevabını veriyoruz. Azerbaycan topraklarını işgalden kurtarıyor. Şimdiye değin 25 mıntıka işgalden kurtarıldı. Ermeni kuvvetleri kendi silahlarını, mühimmatlarını bırakıp gidiyorlar. Kendilerine müttefikler bulmaya çalışıyorlar. Herkesle konuşmaya çalışıyorlar, uğraş içerisine giriyorlar. Kiminle konuşuyorlarsa onlarda biliyor ama; Azerbaycan’ın, Ermenistan’ın bu saldırılarına karşı faaliyeti de, adımları da Azerbaycan topraklarında oluyor. Uluslararası hukuk, hak ve hak bizim tarafımızda. Bizde bu açıdan faaliyetimizi devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bizde, onların yanında PKK’lı ve ASALA’dan olan teröristlerin olduğuna dair bilgiler var”

Karşılarında Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin yanında teröristlerinde olduğunu söyleyen İbrahim, “Bizde, onların yanına PKK’lı ve ASALA’dan olan teröristlerin olduğuna dair bilgiler var. bununla beraber onlar bizim sivillerimize aleyhinde da saldırıyorlar” diye konuştu.

Telefon konuşmalarının olduğundan bahseden İbrahim, “Telefon konuşmaları, görüşmeleri var. Kaç tane terörist olduğunu net bildirmek kuvvet lakin birkaç kişi öldürülmüş halde bizim topraklarda bulundu ve onların fotoğrafları da bütün dünyaya Emniyet Bakanlığımız göre yayılmıştır” şeklinde konuştu.

“(Türk savunma sanayii ürünleri) Öteki tüm sahalarda olduğu gibi bu istikamette de sık meslek birliğimiz olacaktır”

Türk savunma sanayii ürünlerinin Azerbaycan’da daha geniş kullanımıyla ilgili bir soru üstüne İbrahim, “Türkiye-Azerbaycan tek halk iki devlet. Biz her alanda birlikte çalışıyoruz. Savunma sanayii bir istisna değil. Emrindeki fakat, diğer tüm sahalarda olduğu gibi bu istikamette de sık iş birliğimiz olacaktır” aktarımında bulundu.

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim: 'Bizde, onların yanında PKK'lı ve ASALA'dan olan...

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / MEVLÜT HASGÜL

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu