Dünya

Azerbaycan Ermenistan’a ait 200 tank ve 30 hava savunma sistemini imha etti

Dağlık Karabağ sorunu nedeniyle yıllardır karşı karşıya olan Azerbaycan ve Ermenistan, bu kez de Ermenistan’ın saldırıları sonrası gerilim yaşadı. Geçen pazar günü Azerbaycan ordusuna saldıran Ermenistan, bu saldırısından sonra ağır kayıplar vermeye başladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalara göre, 200’e yakın tank ve diğer zırhlı araç, 228 topçu, roketatar, havan ve 30 hava savunma sistemi, 6 komuta kontrol ve komuta gözlem noktası, 5 mühimmat deposu, 110’dan fazla araç ve 1 S-300 uçaksavar füzesi sisteminin imha edildi. Çatışmaların devam ettiği bölgelerde Azerbaycan ordusunun, Ermenistan ordusuna ait hedefleri vurmaya devam ettiği de aktarıldı.

“ERMENİSTAN ÇEKİLMEK ZORUNDA KALDI”

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 27 Eylül’den 30 Eylül yerel saatle 21.30’a kadar Ermenistan birliklerinin asker ve askeri teçhizatında ağır kayıplara uğradığını belirterek tüm cephe boyunca mevzilerinden ve bölgenin önemli bölgelerinden çekilmek zorunda kaldığını duyurdu.

TEK ŞART ERMENİSTAN’IN ÇEKİLMESİ

Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, çatışmaların durması için tek şartın Ermenistan kuvvetlerinin geri çekilmesi olduğunu söylemişti.

Azerbaycan Ermenistan'a ait 200 tank ve 30 hava savunma sistemini imha etti

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu