Gündem

Azerbaycan Savunma Bakanı’ndan savaşın seyrini değiştirecek emir: Düşmanın askeri altyapısına saldırılacak

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, büyük yok edici güce sahip silahlar kullanılarak ‘düşmanın askeri ve stratejik altyapısına’ karşın saldırılar planlanmasını emretti.

Karabağ’daki işgalci Ermenistan güçlerine karşı başlatılan kapsamlı operasyondan iki gün sonradan (29 Eylül), Ermenistan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan operasyonlarının TOS-1A termobarik silah sistemleri ve Smerch ağır fazla namlulu roket atar sistemlerinin (ÇNRA) kullanımı ile yoğunlaştığını duyurdu.

Açıklamada, Ermenistan’ın karşılık vermek için stratejik silahlar kullanabileceği imasında bulunulmuştu. Devlete Ait açıklamada kullanılabilecek tabanca sistemine dair bir bilgi verilmese de, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri envanterindeki kısa-menzilli balistik füze sistemi SS-26 İskender, bu kapsamda en olası stratejik silahlardan biri olarak düşünüldü.

öte taraftan Ermenistan’ın Rusya Büyükelçisi Vardan Toganyan, Türkiye’nin işgal altındaki Dağlık Karabağ’da F-16 savaş uçaklarını kullanmaya başlaması halinde, Ermenistan’ın İskender füzelerini kullanacağını dobra dobra söyledi.

AZERBAYCAN “YERINDE YANIT VERİRİZ” DEMİŞTİ

Savunma Bakanlığı ve Toganyan’ın açıklamalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistan’ın İskender füzelerini kullanım tehdidine yanıt verdi. Bayramov, “Maalesef Ermeni göre her şey beklenebilir. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin bu duruma verecek yerinde bir cevabının olacaktır.’ dedi.

HASANOV EMRİ VERDİ

Hasanov, bugün gerçekleştirilen Savunma Bakanlığı’nın özel servisleri toplantısında, ‘İskender’ tehditleri ile ilgili kayda değer açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan medyasında yer alan haberlere kadar Hasanov, orduya yüksek hassasiyetli ve son derece yok edici silahlar kullanarak düşmanın stratejik-askeri altyapısına büyük ölçekli saldırılar planlamasını emretti.

Azerbaycan Savunma Bakanı'ndan savaşın seyrini değiştirecek emir: Düşmanın askeri altyapısına saldırılacak

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu