Gündem

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan Ermenistan’a gözdağı: İstikamet Karabağ, galibiyet bizimdir

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov, düzenlediği basın toplantısında, Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonu kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti.

ERMENİSTAN’IN ASKERİ DAHA AŞAĞI YAPISINA BÜYÜK DARBE İNDİRİLDİ

Bugün Ermenistan-Azerbaycan sınırına yakın bölgede Ermenistan’a ait bir İHA’nın Azerbaycan hava savunma birliklerince düşürüldüğünü belirten Anar Eyvazov, Ermenistan’ın askeri altyapılarına ve cephane depolarına top atışlarıyla büyük darbe indirildiğini kaydetti.

Eyvazov, yer değişiklik faaliyetini hayata geçiren Ermenistan ordusuna ait askeri konvoyun Azerbaycan ordusunun nokta atışı ile darmadağın edildiğini belirtti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan Ermenistan'a gözdağı: İstikamet Karabağ, zafer bizimdir

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov

ERMENİ ASKERLER FİRAR ETTİ

Cephe hattının bambaşka yönlerinde Ermenistan ordusuna ait 10 tank, 6 D-20 obüs, 1 Akatsiya kundağı motorlu obüs ve 30 aracın tahrip edildiği bildiren Anar Eyvazov, Ermenistan ordusunun 1’inci ve 7’nci alaylarının askerlerinin firar ettiğini de aktardı.

Mağlubiyetle karşı karşıya kalan Ermenistan güçlerinin Goranboy, Terter, Ağdam, Ağcabedi ve Berde illerine Toçka-U füzeleri de kullanarak ateş açtığını belirten Eyvazov, Azerbaycanlı sivillerden ölü ve yaralıların olduğunu bildirdi.

“İSTİKAMET KARABAĞ, GALIBIYET BİZİMDİR”

Azerbaycan ordusunun vurduğu bütün hedeflerin uluslararası kurallara yerinde hukuki hedefler olduğunun altını çizen Anar Eyvazov, “Azerbaycan ordusunun hiçbir ekipman sorunu değil. Ordumuz, aleyhinde hamle başlattığı günden bugüne değin işgalden kurtardığı bölgelerden bir adım bile geri çekilmemiştir. Bütün aksine her şey işlem planına uygun sürüyor. İstikamet Karabağ. Zafer bizimdir.” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu