Gündem

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi ibrahim: Ermenistan PKK unsunlarını ülkesine yerleştirdi

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Ermenistan’ın binlerce karakter silahlı gönüllü ordusu kurduğunu belirterek, “Asala, terör örgütü PKK gibi terör unsurlarını ülkesine yerleştirdi.” dedi.

Abone ol

Ermenistan’ın sürekli provokatif eylemlerini Güney Kafkasya’da tansiyonu her tarafta yükseltti. Azerbaycan, Erivan’a yönelik uyarılarını daha da sertleştirdi.

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, Ermenistan’ın provakatif eylemlerine bir yenisini daha eklendiğini açıklama ederek, “ Erivan yönetimi kadar sivillerimize ve askerlimize karşın saldırılarda şehit düşen askerimiz ve sivillerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Aliyev’in de halkımıza seslenmiş olduğu mesajda Ermenistan, gerçekleştirdiği kabul edilemez saldırının bedelini ödeyecektir. Ermenistan binlerce şahsiyet silahlı gönüllü ordusu kurdu. Gerilimi arttırma çabasındadır. Erivan yönetimi, Asala, terör örgütü PKK gibi terör unsurlarını ülkesine yerleştirdi. Ermenistan’ın provakatif eylemlerini arttırdığını bir kere daha gördük. Bu saldırı karşılıksız kalmayacaktır. Bu kavgacı tutuma dünya seyirci kalmamalı. Kardeş ülke Türkiye ilk tepkisini ortaya koymuş, birincil takviye de Türkiye’den gelmiştir. Dünya Ermeni tahrikleriyle bir kere daha aleyhinde karşıya kalmıştır” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu