Dünya

Azerbaycan’ın, Ermenistan top mevzisini vurduğu anda İsrail SİHA’sı görüldü

Ermenistan’ın saldırısından sonradan aleyhinde atağa geçen Azerbaycan, geçen gün Ermenistan’a ait olan top mevzisini vurdu. Azerbaycan, vurulma anının görüntülerini paylaşırken, görüntülere sızan bir detay gündeme geldi. Görüntülerde, vurulan mevziden yükselen dumanların arasından bir diğer silahlı insansız hava aracının çıktığı fark edildi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşımda yer alan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, görüntüye sızan silahlı insansız hava aracının İsrail‘e ait olduğunu belirtti.

Azerbaycan'ın, Ermenistan top mevzisini vurduğu anda İsrail SİHA'sı görüldü

“GÖZETLEME VE TAARUZ ÖZELLİKLERİNE SAHİP”

Ağar yaptığı açıklamada, “Tedbirli bakın lütfen. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın dün paylaştığı yıkım görüntülerine İsrail yapımı bir Orbiter-1K sızmış. Sanırım İsrail yapımı bu Orbiter-1K ‘King Fisher’ modeli. Yani bir intihar/kamikaze drone’u.Orbiter-1K King Fisher’ler GPS’e ve diğer sinyal karıştırıcı araçlara karşısında dayanıklı, istihbarat, buluş, gözetleme ve taarruz özelliklerine sahip” ifadelerine yer verdi.

Azerbaycan'ın, Ermenistan top mevzisini vurduğu anda İsrail SİHA'sı görüldüAzerbaycan'ın, Ermenistan top mevzisini vurduğu anda İsrail SİHA'sı görüldü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu