Dünya

Bağdat’ta füze saldırısı: 5 birey yaşamını yitirdi

Bağdat Milletlerarası Havalimanı yakınlarına yapılan füze saldırısı sonucu 2’si kadın 3’ü çocuk 5 birey yaşamını yitirdi.

Bağdat'ta füze saldırısı: 5 kişi yaşamını yitirdi

Irak Savunma Bakanlığı, Bağdat Milletlerarası Havalimanı yakınlarında bir eve 2 adet katyuşa füzesi atılması sonucu 2’si kadın 3’ü çocuk 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 çocuğun yaralandığını bildirdi.

Savunma Bakanlığına ast Müşterek Operasyonlar Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bağdat Uluslararası Havalimanı yakınlarında Rıdvaniyye bölgesinde bir eve 2 adet katyuşa füzesi ile atak düzenlendiği belirtildi.

Evin iyice yıkıldığı saldırıda 2’si kadın 3’ü çocuk 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 çocuğun yaralandığı ifade edilen açıklamada, füzelerin Bağdat’ın batı kesimindeki Cihad mahallesinden atıldığı aktarıldı.

Açıklamada, Başbakan Mustafa el-Kazımi’nin füzenin atıldığı bölgeden sorumluluk sahibi bütün güvenlik birimleri hakkında görevlerini gerektiği gibi yerine getirmemeleri nedeniyle soruşturma açılması talimatı verdiği, bu tür güvenlik ihlallerine yol açanların cezalandırılacağı açıklama edildi.

Açıklamaya göre olayla da ilgili soruşturma başlatılması ve saldırıyı düzenleyenlerin cezalandırılması talimatı veren Kazımi, bütün emniyet birimlerinden vatandaşları korkutan bu suçları durdurmak için istihbarat çalışmalarını arttırmasını istedi.

AA’da bulunan habere kadar Irak Emniyetinde Komiser Ahmed Halef, Bağdat Uluslararası Havalimanı yakınlarında bir eve katyuşa füzesi düşmesi sonucu ilk belirlemelere kadar 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2 kişinin yaralandığını belirtmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu