Gündem

Bağımsızlık Özel, fazla eşliliği savunan tarikatçı hekimi Bakan Koca’ya şikayet etti

Hür Özel, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer’e ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü duyurdu.

Özgür Özel, çok eşliliği savunan tarikatçı hekimi Bakan Koca'ya şikayet etti

CHP Grup Başkanvekili Özgürlük Özel, çok eşliliği savunan ve Medeni Kanun’un kaldırılmasını isteyen eski adı GATA olarak tanıdık Sıhhat Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten ve Menzilci olduğu iddia edilen Ali Edizer’i Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca’ya şikayet etti.

Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer, sosyal ağ hesaplarından Medeni Kanun’u ve tek eşliliği hedef bölge paylaşım yaptı. Edizer, gündem olması peşinde açıklama yaparak sözlerini savundu.

Kamuoyunda tartışma yaratan Esra Erol’un programlarıyla ilgili paylaşımda yer alan Edizer, Facebook’ta şu ifadeleri kullandı:

“Esra Erol’a bizi götüren yolun başı, İsviçre Uygar Kanununun kabul edilmesidir. Sorsan ‘kadına serbest ve medenilik’ kazandırıldı. Resmiyete tek eşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliği. Kuvveden fiile batı ahlâksızlığı…”

CHP Grup Başkanvekili Hür Özel, Ali Edizer’in paylaşımıyla ilgili olarak Twitter hesabından Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü duyurdu.

Özel, “Sosyal Ağ paylaşımları sebebiyle GATA’nın Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’e partimizde ve kamuoyunda duyulan büyük rahatsızlığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettim. Sayın Bakan duyduğu rahatsızlığı ifade etti, yarın gereğinin yapılacağını iletti” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu