Siyaset

Bahçeli yineledi: TTB kapatılsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Sağlık Bakanlığı’nın verileri üzerinden belirsizlik oluşturmaya çalışanlar müfteri korosu, yalan makinesidir” diyerek Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması için yaptığı çağrıyı yineledi.

Bahçeli yineledi: TTB kapatılsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

“Sağlık Durumu Bakanlığı’nın verileri üzerinden kararsızlık oluşturmaya çalışanlar müfteri korosu, yalan makinesidir. Bizim derdimiz TTB’ye yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanlarıdır. böylece TTB kapatılsın diyorum,” ifadelerini kullanan Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ise şöyle seslendi:

“CHP Genel Başkanı ve sivri zekalı CHP’liler iftira kapılarını başka yerde açsın. TTB’ye kimin seçildiğini nihayetinde cümbür cemaat görmüştür. Hükümet başarılı bir şekilde korona ile mücadele ederken, gerçekleri çarpıtanlara göz yumamaz, hareketsiz kalamazdık. Attığımız bir taşla aynı dalda tüneyen ansızın pozitif kuş havalanmıştır. Kılıçdaroğlu’na tavsiyem, en iyi yaptığı işte ustalaşması, yeni bir deste alarak zilletin diğer ortaklarıyla oturmalarıdır. Bizim kağıda, küreğe ayıracak vaktimiz yoktur.”

Bahçeli’nin açıklamalarından bazı başlıklar:

* Korkunç hastalığın nerede ve ne zaman bir bedene tutunacağı belirsizliği devam etmektedir. Bize düşen telaşa kapılmamaktır. Sıhhat Bakanlığı ve Bilim Kurulumuzun öğüt ettiği kurallara riayet etmektir. Hiçbir insanımızın hayatı riske atılmamalıdır. Dünya tarifi ve tanımı muhtevalı bir şekilde yapılamamış bir seyrü seferin içindedir. Ne getirip ne götüreceğini ön bakmak mümkün değildir. Türkiye bu badireyi en düşük hasarla, en düşük kayıpla atlatacaktır. Bugüne kadar yapılanlar, bundan sonrası için güven vermektedir. Bilim Kurulumuz bir takım çatlak seslere rağmen meseleye hakimdir.

* Sıhhat Bakanlığı’nın verileri üzerinden kesin olmama oluşturmaya çalışanlar müfteri korosu, yalan makinesidir. Bizim derdimiz TTB’ye yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanlarıdır. bu nedenle TTB kapatılsın diyorum. Hiç kimse öküz aşağıda buzağı aramasın. CHP Genel Başkanı ve sivri zekalı CHP’liler kötüleme kapılarını diğer yerde açsın. TTB’ye kimin seçildiğini nihayetinde cümbür cemaat görmüştür. Hükümet başarılı bir şekilde korona ile çaba ederken, gerçekleri çarpıtanlara göz yumamaz, uyuşuk kalamazdık. Attığımız bir taşla benzer dalda tüneyen birdenbire fazla kuş havalanmıştır. Kılıçdaroğlu’na tavsiyem, en iyi yaptığı işte ustalaşması, yeni bir deste alarak zilletin öteki ortaklarıyla oturmalarıdır. Bizim kağıda, küreğe ayıracak vaktimiz yoktur.

* İnsan sevgisi Allah’ın bir lütfudur. İnsanımızın canına, insanımızın haysiyetine kasteden, korku saçan, milletimizin gelecek özlemlerine takoz koyan kim varsa bizimle karşı karşıya gelmesi mukadderdir.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ÇATIŞMASI

* Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti devlet tanımı ile farklı olabilir, coğrafyalar bambaşka da olabilir fakat biz bir insanlar gövdesinin farklı kollarıyız. Biz Türk Milletiyiz. Amacımız birdir. Karabağ’da akan gözyaşı, bizim göz pınarlarımızdan süzülen kahırdır. bir defa yükselen sancak, bir daha inmeyecek diyorsak, inmeyecektir, indirmeye kalkışan bunun bedelini canıyla ödeyecektir. Karabağ, Azerbaycan’ın hakkıdır, helalidir. Terör devleti Ermenistan, 27 Eylül’de yalnızca Azerbaycan’a yok, Türkiye’ye de saldırmıştır. Şakamız yoktur, işgalcilerin şakağını sıkacak irademiz hamdolsun vardır hatta sefer için tetikte beklemektedir. Icabında aynı sancak aşağıda benzer sipere gireriz. Ermenistan katil bir devlettir. Bu ülkeye yapılan tembih de bu şekildedir. Erivan yönetimi maşadır. Emperyalizmin yılan başlı kuklasıdır. Ermenistan’ın masumları niyet alması, insanlık suçudur, alçaklıktır, şerefsizliktir. Korkak Ermenistan sivillere saldırmıştır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu