Eğitim

Bahçeşehir Koleji, SeeMeet ve Metodbox ile eğitimi aksatmıyor

Korona virüs salgını sebebiyle önemi gittikçe artan online eğitim platformları Bahçeşehir Koleji tarafından yerli ve milli bir kimliğe büründü. Takriben iki yıldır suni zeka tabanlı kişiye özgü dijital öğrenme platformu Metodbox üzerinden online eğitim çalışmalarını devem ettiren Bahçeşehir Koleji, salgın sürecinde yapılan çalışmalar sonucu Türkiye’nin eğitim odaklı birincil yerli ve milli görüntülü konuşma platformu SeeMeet’i hayata geçirdi.

Hayata geçirilen yerli ve milli online eğitim uygulaması SeeMeet ve iki yıldır kullanılan MetodBox uygulaması ile öğrencileri eğitimden yoksun bırakmayan Bahçeşehir Koleji, online eğitim uygulamaları ile ilgili Gaziantep kampüsündeki öğretmenlere karşın bilgilendirme semineri düzenledi. Düzenlenen seminerde, Sosyal Medya ve Dijital Emniyet Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan kadar, online eğitim uygulamaları ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

“Online eğitimde yerli ve milli başvuru SeeMeet”
Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nın online eğitim uygulamaları ile ilgili değerlendirmelerde yer alan ve bu uygulamalardaki yerli-ulusal olgusunun önemine değinen Sosyal Ağ ve Dijital Güvenlik Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, “Bahçeşehir Eğitim Kurumlarının iki bambaşka çok manâlı online eğitim uygulaması var. Bu uygulamalar çok uzun senelerdir geliştirilen ve ciddi yatırım yapılan uygulamalardır. Çünkü uzaktan eğitim projesi fazla önemli bir teknoloji ve önemli bir maliyet gerektiren projedir. Bu projelerden birincisi yerli ve ulusal yazılım SeeMeet uygulaması, bir diğeri de eğitim platformu olarak Metodbox uygulamasıdır. Bu online eğitimde yerli ve ulusal uygulaması fazla önemlidir. Bahçeşehir Koleji de yıllardır yapay akıl temelli öğrenmelere de aksan yapmakta. Biz de SODİMER olarak fazla yakından peşine düşüp takip etmekteyiz” dedi.

“Yerli ve ulusal uygulama ile eğitimi aksatmıyoruz”
Baheşehir Koleji tarafından salgın sonrası hayata geçirilen SeeMeet ve iki yıldır kullanılan Metodbox uygulaması hakkında bilgi veren Gaziantep kampüsü müdürü Şeyma Tanrıöver, “Mart ayında pandemi sebebiyle geçilen yeni süreçte dijital ve yerli olan bir neslin beklentilerine özgü bir eğitim platformu sunma ihtiyacı doğdu. Biz, iki yıla aşkın Metodbox uygulamaları ile öğrencilerimize K-12 düzeyinde eğitim desteği verebilmek nedeniyle hizmet veriyoruz. Metodbox’ı diğer bütün eğitim platformlarından özel kılan şey parmak izi değin özel olan eğitim süreçlerini kişiye özgü kılmasıdır. Yani öğrencilerimiz bu platformun içinde bütün akademik videolara ulaşabilmekte, bazı soruları çözerek kendisindeki eksikleri fark edebilmekte. Sistem yapay ve dijital kaynaklı olması sebebiyle öğrenciye eksiklerini tamamlayabilme ve daha belirlemiş olduğu hedeflere ve kriterlere yönlendirebilme üzerine kuruludur. Bu yüzden bizler Bahçeşehir Koleji ailesi olarak tüm Türkiye’de 150 bini aşkın öğrencimize uzakta eğitim vermekle birlikte aslında onları fazla yakından takip edebiliyoruz. Bu kapsamda ikinci bir uyguladığımız sistem ise SeeMeet. SeeMeet uygulaması yerli ve milli bir uygulama. Bu uygulamanın fazla kayda değer bir özelliği eğitim odaklı bir görüşme platformu olması açısından fazla önemlidir. MetodBox ve SeeMeet uygulamalarımız birbiriyle senkronize olarak çalışabilmekte. Zinde bir ekibin çalışmalarıyla ortaya meydana çıkan bu iki sistem ayrıca veli bazında hem de öğrenci bazında ayrı bir arayışa girilmemesini sağlıyor. Bu da bizi enerjik kılıyor” ifadelerini kullandı.

Said Vakkas Yağcı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu