Eğitim

Bakan Kasapoğlu: ‘345 gençlik merkezimizde EBA eğitim seferberliği başlattık’

Covid-19 ile mücadele kapmasında uzak eğitim bölge öğrencilere takviye olunması noktasında gençlik merkezleri üzerinden hummalı bir alıştırma gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Kasapoğlu, “345 gençlik merkezimizi uzak eğitim döneminde ‘EBA erişim noktaları’ olarak gençlerimizin hizmetine sunduk. Gençlerimizin eğitimlerinden geri kalmaması namına elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Gençlerimiz, gönül rahatlığı ile gençlik merkezlerimizde derslerini takip edebiliyor”

Bakan Kasapoğlu, internet ya da bilgisayar sıkıntısı nedeniyle EBA derslerine giremeyen gençlere yardım olunması adına gençlik merkezlerindeki “İnovasyon” ve “Deneyap” teknoloji atölyelerinde gerekli alt yapı çalışmalarının çabuk tamamlandığını söyledi. Laf konusu alanların pandemi koşullarına uygun bir şekilde düzenlendiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Gençlerimiz, maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gönül rahatlığı ile gençlik merkezlerimizde derslerini takip edebiliyor” biçiminde konuştu.

Keza gençlik merkezlerinin pandemi sürecinde birçok kayda değer çalışmaya imza attığını gösteren Bakan Kasapoğlu, “Merkezlerimiz bu zorlu süreçte siperli maske yapımı, Vefa Sosyal Yardım Gruplarında etkin devir alma, gençlik merkezi faaliyetlerini online platformlar üzerinden gerçekleştirmenin yanında, EBA eğitim seferberliğiyle de okulların başladığı dönemde yine gençlerimizin yanına olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu: '345 gençlik merkezimizde EBA eğitim seferberliği başlattık'

Utku Yıldırım
 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu