Eğitim

Bakan Selçuk, EBA’da yaşanan aşırılık üstüne açıklamalarda bulundu

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Özel okulların bütün sınıflarda öğrencilerini almasıyla ilgili birtakım haberler bize de ulaşıyor. Çok net olarak bir şeyi maddeler halinde sıralamak isterim. Bununla ilgili tüm takipler yapılıyor. Hemen soruşturma açılması ve bu durumlarla ilgili yaptırımların hayata geçirilmesi söz konusu” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Başöğretmen Salonu’nda gerçekleştirilen “Okuyan Balık” Sesli Elektronik Kütüphanesi tanıtım programının arkasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yüz yüze eğitimin ilk günüyle ilgili de konuşan Selçuk, tüm illerde katılımın oldukça yoğun olduğuna değindi.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İlk gün itibariyle katılım beklediğimizin çok üstündeydi, bu bizi fazla mutlu etti. Bir hafta içerisinde genel sayılar da gelecek fakat bizim birincil gün izlenimimiz tüm iller ve ilçelerde bilhassa birinci sınıflarda yüksek bir katılım olduğu yönünde. Kontrollü bir şekilde bütün öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz bu işe kendilerini adadılar. Herhangi bir sorun olmadı, olsa zaten ilk önce siz duyardınız. Bu anlamda bu konuyla ilgili tedbirlerimizi güçlendirerek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

EBA’da yaşanan yoğunluk nedeniyle konuşan Selçuk, “EBA’daki yoğunluk bizim için olumlu bir haber. İnanılmaz bir talep var. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi vakit duraklamalar oluyor, sonradan da bu duraksamalar gideriliyor. Bu altyapı giderek daha da güçlendirilecek. EBA Takviye Merkezleri’nin yarım saat önceki rakam itibariyle 8 bin 668 olduğu, akşama dek 9 bin olacağını söylemeliyiz. Gereken tedbirler alınıyor” diye konuştu.

Bakan Selçuk, bir takım özel okulların tüm kademelerindeki öğrencileri okullara çağırdığıyla ilgili ise “Özel okulların tüm sınıflarda öğrencilerini almasıyla ilgili birtakım haberler bize de ulaşıyor. Çok net olarak bir şeyi belirlemek isterim. Bununla ilgili tüm takipler yapılıyor. Hemencecik soruşturma açılması ve bu durumlarla ilgili yaptırımların hayata geçirilmesi söz konusu. Bu milli düzeyde alınan bir karar. Kısmı de olsa bu karara uymayan okullarımız varsa gereken tedbirler alınarak cezalar verilir. Bu cezalar kurumlarla ilgili bir konu” dedi.

Belirli Kuvat – İbrahim Berat Yılmaz

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu