Siyaset

Bakan Soylu: ‘Aldığı komiser yardımcılarının yüzde 41’ini ben FETÖ’den uzaklaştırdım, ihraç ettim’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, TGRT Haber Gündem Özel programına misafir oldu. Bakan Soylu, programda Türkiye Gazetesi Yayınlama Koordinatörü Yücel Koç ve Türkiye Gazetesi yazarları Cem Küçük ile Süleyman Özışık sorularını yanıtladı.

“Anayasa Mahkemesi Başkanımız polis akademisi başkanıydı” diyerek açıklamalarda bulunan Bakan soylu “Anayasa Mahkemesi başkanımıza bir kabahat buluyor değilim lakin bir tespiti ortaya koyuyor. Aldığı komiser yardımcılarının yüzde 41’ini ben FETÖ’den uzaklaştırdım, ihraç ettim. Çağırmak ki devlete adam alınırken uyarı edilmesi lazım. bakın ben kasten aldığı şöyle yaptı falan demiyorum.

Bir şey iptal ederken 50 yıl geçmişine bakmana gerek yok. 9-10 yıllık bir geçmişe bakarsan, başka bir şey daha var, itibariyle Erzurum Üniversitesiyle yapılan bir protokol var. bir takım polis memurlarının direk olarak amirliğe geçmelerini temin edecek, o daha büyük bir afet ve biz hala o sınavlara çalışıyoruz. Allah’ınızı severseniz, bunları bu ülke yaşadı, bizim olmamıza gerek yok biz bu ülkenin evladıyız. Bu ülkenin başına bir daha bu felaketi nasıl getirelim. Gelsin mi? bu değin tecrübe elde ettik.

Bu nesil 30’la 70 arasındaki tür bu ülkede her şeyi gördü ya. Fakirlik, terör, anarşi fark etti. Amerika’nın parmak sallamalarını gördü. Bizden sonraki nesiller niye görsünler. Bu tecrübeleri her zaman beraber bir araya getirmek varken, ilmin kibrine kapılmamak varken, siz ne görüyorsunuz. Ben bu ülkenin düşmanı mıyım? Us almak için sorman gerekiyorsa sor ya, hakimler bile tanık arıyorlar.

Derdiniz ne diye soruyorlar. Biz bakın Türk yargısı acilen büyük ve başarılı bir imtihan veriyor. FETÖ soruşturmaları dahil herkes elini altına sokuyor, ben ne diyebilirim onlara. Bu gün uyuşturucu da terörde, asayişte, bu ülkenin huzuru ve güvenliği için geldiği bir noktaya bakalım. Süleyman’ı şeytanlaştır, sayın cumhurbaşkanını kötü bir noktaya getirmeye çalış, hükümetteki başka birisini böyle yap. AK Partiyi despot bir parti olarak ortaya koymaya çalış” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu