Gündem

Bakırköy halkı Salı Pazarı’nı geri istiyor

Bakırköy halkı Zuhuratbaba Salı Pazarı’nın benzer uygun baştan kurulması için topladığı 2 bin 332 imza ve dilekçelerini dün Bakırköy Belediyesi’ne verdi. Dilekçede yaş ortalamasının yüksek olduğu ve büyük ölçüde emekli nüfusunun yaşadığı ilçede semt pazarının kaldırılmasının ekonomik ve hayat kalitesi olarak zora soktuğu açıklama edildi.

Bakırköy halkı Salı Pazarı'nı geri istiyor

Meral Danyıldız

İstanbul’da yer alan Bakırköy Belediyesi’nin meclis kararıyla kaldırılan Zuhuratbaba Salı Pazarı’nın benzer uygun baştan kurulmasını isteyen mahalleli, topladığı 2 bin 332 imza ve dilekçelerini dün Bakırköy Belediyesi’ne verdi.

Dilekçede “50 yıldan beri kurulmakta olan mahalle pazarımız pandemi sürecinde geçici olarak kaldırılmış, diğer pazarların açılmasına rağmen mahalle pazarımız açılmamıştır. Söz konusu semt pazarımızın sadece yiyecek pazarı olarak kurulması hususunu Zuhuratbaba Mahallesi ve öteki mahalleliler olarak istek etmekteyiz” dendi. Dilekçede keza yaş ortalamasının yüksek olduğu ve büyük ölçüde emekli nüfusunun yaşadığı ilçede semt pazarının kaldırılmasının hesaplı ve yaşam kalitesi olarak zora soktuğu açıklama edildi.

bakirkoy-halki-sali-pazari-ni-geri-istiyor-788103-1.

70 yaşındaki mahalle sakini Ateş Öğüt, “Pazarımızın aynı şekilde geri gelmesini istiyoruz. 50 seneye yakın bir pazar, küçültüle küçültüle kuşa döndü. Kimseye bir zararı değil. Esnafımız tanıdık esnaf, müşteriler tanıdık müşteri. Ataköy’den Florya’dan bile gelenler var” dedi. Öğüt, bu durumun vatandaşlık hakları olduğunu belirterek “Benim evime yakın, yaşlı bir insanım. Alıştığım esnaf, bildiğim yer. Dolduruyorum pazar arabamı, dinlene dinlene çıkıp evime geliyorum” ifadelerini kullandı.

78 yaşındaki Ayhan Yılmaz ise, “Ben pazarın açılmasını istiyorum. Baskı gidip geliyorum. Artı yürüyemiyorum. Her şey fazla fiyatı yüksek marketlerde. tekrar tekrar arttı fiyatlar. Elektriğe de zam geldi, her şeye zam. Bundan Böyle zamdan bıktık” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu