Siyaset

Başkan Demir: ‘Siyaset hizmet yeridir’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Siyaset hizmet yeridir. Yaratan nasip ederse elinden geleni yap. Lakin nasip kaçtığında mesuliyet olarak iki sefer şükret. devamlı arkadaşlara yardım ol. Hayırda bundadır, berekette bundadır. Hizmette ağız dalaşı olmaz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sinop’un Ayancık ve Gerze ilçelerinde AK Parti ilçe kongrelerine katıldı. Salonu dolduran partililere seslenen Başkan Demir, birlik ve beraberliğe aksan yaptı. Siyasetin hizmet yeri olduğunun altını çizen Başkan Demir, AK Parti’nin gücünün milletvekilleri, belediye başkanları, teşkilatlarıyla birlikte yek gövde millete hizmet etmekten geldiğini ifade etti. Samsun’da 5 yılda tüm altyapıyı bitirme sözü verdiklerini andıran Demir, “2019 yılında 447 kilometre yaptık. Bu yıl 1100 kilometre hedeflemiştik. Yüzde yüzünü yaptık. 3 ay daha var. Hedefi 1250 kilometreye çıkardık. 2024 yılına tamamlayacaktık. 2022 yılında bitiriyoruz. 950 mahallede. Bunu nasıl sağladık. Milletvekillerimiz, ilçe belediye başkanlarımız, teşkilatlarımız ile yek gövde işe odaklandık. Pek hoş bereket oldu fakat, yolunuz zihin gelin bir bakın” diye konuştu.

Yola düşüp 1 milyon 350 bin insana yeni belediyecilik anlayışıyla hizmet vermek gayreti içinde olduklarını bildiren Başkan Mustafa Demir, “Sinop’un siyasetini yakından bilen biriyim. Milletvekili arkadaşlarımızla yakın dirsek teması ile çalıştık. Nazım Maviş milletvekilimizle de birincil günden itibaren beraberiz. Haftada bir, 10 günde bir görüşürüz. Güzel bir birliktelik yakalamışsınız. El birliği ile Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki bu kutlu davaya, defalarca birlikte yaratanın rızası istikametinde yollardayız. 2023 yılındaki seçim Cumhuriyetin 100. yılındaki seçim. Ben bugüne değin 15-16 tercih yaşadım. Arkadaşça ifadem, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en manâlı seçimi 2023 seçimi. Onun için her zaman birlikte çalışacağız” biçiminde konuştu.

Afiyet alanında yapılan yatırımlara da değinen Demir, Covid-19 salgınında Türkiye’nin verdiği mücadeleyi anlatarak şu ifadeleri kullandı:

“Bir arkadaşımız Covid-19’a yakalanmış. Covid bir kısım bünyelerde biliyorsunuz bezginlik yaratıyor. Yayılımı fazla süratli. Eğer cisim direncini yenerse, akciğerlerde koskocoman tahrip veriyor. Dedi fakat; ‘Hastanede tedavi oldum, bir kuruş masraf etmedim. Tüm insanlarımız bir kuruş masraf etmiyor. Devlet bunun altından nasıl kalkıyor’ Allah hepimize afiyet versin. Herhangi bir yerde ambulansın ulaşmadığı yerde, bir insanımız, bir değerimiz, bir evladımız, bir kardeşimiz ciddi bir rahatsızlık geçirdiğinde ne oluyor, helikopter ambulans ile nerede olursa olsun mutlaka hastaneye ulaştırılıyor. Uçakla ulaştırıyor. Bunlar önemli şeyler. İnsana verilen değerinde.”

AK Parti’de kurucu il başkanlığı, 3 dönem milletvekilliği, bakanlık yaptığını anlatan Başkan Demir, acilen Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu belirterek, “Siyasette bazen şöyle söylenir. ‘Ben bırakırsam işler eskisi gibi gitmez.’ Bu böyle yok. Eskisinden iyi gidiyor merak etmeyin. Siyaset hizmet yeridir. Yaratan nasip ederse elinden geleni yap. Lakin nasip kaçtığında sorumluluk olarak iki sefer şükret. sürekli arkadaşlara yardım ol. Hayırda bundadır berekette bundadır. Biz Samsun’da fazla güzel bir birliktelik yakaladık. Ayrımız gayrımız değil. İlçe belediyelerimiz, teşkilatımız ile tek belediyeymiş gibi çalışıyoruz. O bize öyle hoş şeylere vesile oluyor ama. Ağız Dalaşı değil, hır gür yok. Siyasette kavga olmaz. Hizmette ağız dalaşı olmaz. Yaratan rızası için yola düşen insanın kavgaya fırsatı olmaz. Onun için Sinop’ta da böyle bir beraberlik yakalanmış. Bu gelecekle ilgili koskocoman umutları da beraberinde getiriyor” ifadelerini kullandı. – SAMSUN

Başkan Demir: 'Siyaset hizmet yeridir'Başkan Demir: 'Siyaset hizmet yeridir'Başkan Demir: 'Siyaset hizmet yeridir'Başkan Demir: 'Siyaset hizmet yeridir'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu